Pokrywy włazów Pokémon w końcu przybyły do ​​Tokio

W grudniu 2018 roku w prefekturze Kagoshima, na południowo-zachodniej wyspie Kyushu, zainstalowano pierwszą w Japonii pokrywę włazu Pokémon. Od tego czasu inne osłony Pokémonów lub Pokéfuta, jak oficjalnie nazywa się je po japońsku, wędrują na północ, pojawiając się w sumie w ośmiu prefekturach, w tym w najbardziej wysuniętej na północ części Japonii, Hokkaido.

Jednym miejscem, które było całkowicie pozbawione Pokéfuty, było Tokio. Sytuacja została jednak ostatecznie zmieniona wraz z instalacją sześciu nowych włazów Pokemon w stolicy.

Zgodnie z tematem projektu Pokéfuta, który ma na celu pobudzenie lokalnej turystyki w często pomijanych miejscach, nie znajdziesz nowych włazów w centrum Tokio. Zamiast tego wszystkie czekają w parku Serigaya w Matsuya, mieście w południowo-zachodniej części metropolii Tokio.

W przeciwieństwie do Pokemonów z innych prefektur, które przedstawiają ten sam gatunek w wielu scenach, każda z postaci w Tokio jest unikalna. Wszystkie pochodzą z pierwszej generacji Kanto Pokédex ( „Kanto” jest również rzeczywista nazwa wschodniego regionu Japonii, w tym Tokio). Są to również pierwsze włazy, w których można zobaczyć ludzi, chociaż nie jest jasne, czy są trenerami Pokémonów, czy zwykłymi ludźmi, którzy przyszli spędzać czas w parku i mieli szczęście spotkać Pokemona.

Oryginalne trio startowe Bulbasaur , Charmander i Squirtle

Oddish z Weedle i Caterpie , Rattata z Pidgey i parą Poliwagów

Nowe włazy z pokemonami zostały zainstalowane podczas specjalnej ceremonii, która odbyła się 21 sierpnia z udziałem Pikachu i burmistrza Machidy, Joichiego Ishizaki, który powiedział, że jest „bardzo szczęśliwy” z powodu nowych dzieł sztuki, infrastruktury publicznej, które były darowiznami od Pokémon Company.

Lokalizacje włazów z Pokemonami w Serigaya Park

Sześć nowych pokryw włazów Pokémon daje łącznie 103 w całym kraju a Fukushima, Hokkaido, Iwate, Kagawa, Kagoshima, Kanagawa, Miyazaki i Tottori to prefektury poza Tokio, gdzie można je znaleźć.

Źródło: PR Times | Zdjęcia: PR Times

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] był pracowity miesiąc dla Pikachu. Po pierwsze, maskotka Pokémon oficjalnie powitała włazy od studzienek kanalizacyjnych Pokémon w Tokio. Następnie nadszedł czas, aby ogłosić, że nagrywa duet z piosenkarzem […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x