Mężczyzna znalazł 150 000 dolarów na swoim koncie bankowym

Mężczyzna z Minnesoty, który odkrył nieoczekiwane 150 000 dolarów na swoim koncie bankowym, powiedział, że w końcu dowiedział się, że pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla małych firm.

73-letni Thomas Fahling z Crystal był zaskoczony, gdy odkrył pieniądze na swoim koncie Sunrise Banks wiosną i założył, że ktoś z banku wkrótce zda sobie sprawę z błędu i skontaktuje się z nim. Minęły tygodnie, a pieniądze pozostały na jego koncie, więc skontaktował się z bankiem w celu zbadania sprawy. Pieniądze okazały się pochodzić z Programu Ochrony Płac, który został ustanowiony przez Kongres, aby pomóc małym firmom w czasie pandemii COVID-19 . „Nigdy nie byłem właścicielem firmy, więc był to spory szok” – powiedział Fahling w wywiadzie dla Minneapolis Star-Tribune.

Fahling powiedział, że bank naprawił swój błąd. Żartował, że rozważał ucieczkę do Meksyku z pieniędzmi, ale ostatecznie postanowił postąpić właściwie. „Nie miałbym nic przeciwko posiadaniu 150 000 dolarów  z uzasadnionego powodu” – powiedział Fahling – „ale nie kosztem jakiejś małej firmy, która w przeciwnym razie mogłaby zwolnić pracowników i zamknąć drzwi, ponieważ ktoś popełnił błąd”.

Mężczyzna z Indiany dokonał podobnego – ale znacznie większego – odkrycia w kwietniu, kiedy sprawdził swoje konto bankowe, aby sprawdzić, czy dotarł do niego przelew o wartości 1700 dolarów, a zamiast tego odkrył 8,2 miliona dolarów. Charles Calvin następnego dnia zadzwonił do swojego banku i powiedziano mu, że jego konto wróciło do normy ale bank nie ujawnił przyczyny błędu.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: FotograFFF/Shutterstock

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x