Dlaczego niektórzy ludzie są szczęśliwsi niż inni – naukowe wytłumaczenie

Wszyscy chcielibyśmy być szczęśliwi i zadowoleni z naszego życia, ale niektórym z nas nadal czegoś brakuje. Istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą przyczynić się do bycia szczęśliwym. Są ludzie, którzy zawsze wydają się być szczęśliwi i zadowoleni ze swojego życia, bez względu na to, co się wokół nich dzieje. Jaki jest ich sekret? Co sprawia, że ​​ci ludzie są szczęśliwsi od innych? Cóż, istnieje powiązanie naukowe.

Jasne, szczęście jest subiektywne i prawdopodobnie każdy ma konkretne wyobrażenie o tym, co według niego uczyniłoby go szczęśliwym. Ale w rzeczywistości może to sięgać głębiej i jest w to zaangażowane dużo psychologii. Uważa się, że możemy faktycznie kontrolować około 40% naszego ogólnego szczęścia, reszta zależy od czynników zewnętrznych.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym możemy stać się szczęśliwsi. 

Kluczem jest pozytywna relacja

To oczywiste, ale powinniśmy podkreślić, że każdy powinien pozostawać w pozytywnym i zdrowym związku. Kluczem do szczęścia jest zrozumienie, że ludzie z natury chcą połączyć się z kimś, z kim mogą dzielić swoje życie. Silne relacje z ludźmi, którym ufasz, są jednym z kluczowych składników szczęśliwego życia. Gdy ludzie się starzeją, ich krąg przyjaciół i związków zmniejsza się, ale staje się coraz silniejszy. Ważne jest, aby pozbyć się toksycznych relacji i skupić się na tych, które sprawiają, że jesteś zdrowy i szczęśliwy.

Dobry stan zdrowia to podstawa

Oprócz pozytywnych relacji musisz także dbać o dobry stan zdrowia i sprawności fizycznej. Jest to coś, co sprawi, że poczujesz się lepiej z samym sobą. Poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego jest kluczem do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Udowodniono, że regularne ćwiczenia fizyczne są związane ze szczęściem, a także mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo problemów ze zdrowiem psychicznym. Upewnij się, że regularnie ćwiczysz. Dobry stan zdrowia i szczęście są ze sobą nierozerwalnie związane i trzeba o tym pamiętać.

Rób coś, co kochasz

Wiele osób uważa, że ​​pieniądze są kluczem do szczęścia, ale badania wykazały, że ludzie, którzy kochają to, co robią, są szczęśliwsi, nawet jeśli zarabiają mniej pieniędzy. Wybierając ścieżkę kariery, ważne jest, aby starać się podążać za swoimi pasjami i robić coś, co kochasz. Tak wielu ludzi nigdy nie ma szansy urzeczywistnienia swoich marzeń i robienia rzeczy, które lubią, a to jest coś, co łączy się z Twoim szczęściem. Pomyśl o swoich pasjach i spróbuj manewrować w kierunku kariery, którą kochasz.

Czas jest cenniejszy niż pieniądze

Ponownie, pieniądze są ważne, ale nie są wszystkim. W rzeczywistości nauka dowiodła, że ​​ludzie cenią swój czas bardziej niż pieniądze, a ci, którzy mają więcej czasu, są o wiele szczęśliwsi. Podejdź do życia z nastawieniem, że powinieneś starać się mieć jak najwięcej wolnego czasu. Im więcej czasu będziesz mógł spędzić ze sobą i z bliskimi, tym lepsze stanie się twoje życie.

Ludzie, którzy kierują się tymi filozofiami i podejściem do życia, często stają się szczęśliwsi i bardziej spełnieni w swoim życiu niż reszta. Jeśli więc szukasz sposobu na poprawę swojego życia i polepszenie sytuacji swojej i swojej rodziny, sugerujemy, abyś zaczął próbować żyć w taki sposób, aby promować szczęście.

 

Źródła:

Zdjęcia: Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x