Sztuczna kupa ptaków ochroni rower przed złodziejami w Japonii?

Japonia jest pod każdym względem społeczeństwem o bardzo niskim poziomie przestępczości. Prawdopodobnie nikt nie wyciągnie pistoletu, gdy idziesz ulicą, jednak przestępczość nadal ma miejsce, a jednym z najbardziej frustrujących przestępstw jest kradzież roweru .

Statystyki japońskiej agencji policyjnej z 2018 roku pokazują, że w całym kraju skradziono 183879 rowerów. Prawie 40 procent z nich zostało prawidłowo zabezpieczonych, gdy doszło do kradzieży, więc oczywiście inne środki zaradcze są również konieczne. Village Vanguard ma nieszablonowe i nietuzinkowe rozwiązanie: kupa ptaków.

Specjaliści od nowatorskich towarów nie oferują dobrze wykarmionego gołębia. Zamiast tego reklamują się: „Naklejki ptasiej kupy zapobiegające kradzieży”. Sprzedawane po trzy sztuki w opakowaniu, są to gumowe samoprzylepne naklejki, które symulują wygląd ptasich odchodów.

Jak więc mają one zapobiegać przestępczości? Cóż, większość złodziei rowerów jeździ na rowerze, który kradnie, więc teoria mówi, że jeśli ktoś szuka roweru do zabrania, nie wybierze takiego, który wymaga siedzenia na ptasiej kupie podczas jazdy. Prawdopodobnie nie powstrzyma to profesjonalnych przestępców, którzy są zdeterminowani, aby ukraść konkretnie twój rower. Jednak przy tak dużej liczbie rowerów w Japonii rzekoma skuteczność naklejek „Bird Poo Crime Prevention” polega na ich zdolności do skłonienia złodzieja do myślenia „Wiesz co? Zamiast kraść rower z ptasią kupą na nim, myślę, że zamiast tego ukradnę ten czysty obok. ”

Minusem jest oczywiście to, że Twój rower będzie wyglądał tak, jakby była na nim ptasia kupa, ale niektórzy twierdzą, że jest to akceptowalny kompromis za dodatkowe bezpieczeństwo i spokój ducha, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że naklejki mogą również pomóc uchronić Cię przed byciem ofiarą dziwnej klasy japońskich złodziei, którzy nie kradną całych rowerów, ale tylko siedzonka.

Naklejki zapobiegające przestępczości Bird Poo działają również na motocyklach, mówi Village Vanguard. Wydaje się, że możesz zastosować ten pomysł do prawie każdej płaskiej powierzchni, od której chcesz trzymać innych z daleka. Village Vanguard oferuje trzy naklejki w cenie 1,430 jenów (US $ 13.50 | ~45,35 PLN) za pośrednictwem sklepu internetowego tutaj.

Źródło: Village Vanguard | Zdjęcia:  Village Vanguard

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x