Jaki kraj najchętniej będzie odwiedzany przez ludzi po pandemii?

Japonia czuje się ostatnio trochę samotna. Po kilku latach gwałtownego wzrostu popularności jako cel podróży międzynarodowych, wywołane przez koronawirusa ograniczenia wjazdu do kraju, spowodowały zatrzymanie turystyki.

Wygląda na to, że zastój w międzynarodowych podróżach do Japonii będzie tylko chwilową sytuacją. Bank Rozwoju Japonii i Fundacja Japan Travel Bureau opublikowały wyniki niedawnej ankiety na temat planów po pandemii przyszłych podróżników. Japonia znajduje się na szczycie list krajów do odwiedzenia.

W internetowej ankiecie zebrano około 6200 odpowiedzi od osób z 12 krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Francji i Korei. 82 procent stwierdziło, że planuje wyjechać za granicę po zakończeniu pandemii, a na pytanie, dokąd chcą się udać, najczęstszą odpowiedzią była Japonia, którą wybrało 46 procent respondentów. Korea i Tajwan zajęły drugie i trzecie miejsce z odpowiednio 22 i 17 procentami.

Na pytanie, do jakiej części kraju chcą pojechać, Tokio było oczywiście najczęstszą odpowiedzią, pochodzącą od 47% respondentów, którzy chcą odwiedzić Japonię. Następnie znalazła się północna wyspa Hokkaido (42%), słynąca z pięknych gór i światowej klasy stoków narciarskich, a także centralny region Kansai (37%), który obejmuje Kioto, malownicze Kobe i miejskie atrakcje Osaki. Atrakcje w okolicach  poza Tokio, takie jak nadmorskie miasto Jokohama w prefekturze Kanagawa i gorące źródła Hakone, zajęły czwarte miejsce (30%).

Na pytanie, dlaczego chcą odwiedzić Japonię, 47 procent respondentów wspomniało, że ma konkretne miejsca do zwiedzania, które chcą odwiedzić. Reputacja Japonii ze względu na pyszne jedzenie (43 procent) i czystość (36 procent) również były silnymi czynnikami motywującymi.

Oczywiście wszystkie te potencjalne plany podróży są oparte na „kiedy pandemia się skończy”. Omawiając wyniki ankiety, przedstawicielka Banku Rozwoju Japonii, Takako Naito, podkreśliła, jak ważne jest jak najszybsze wprowadzenie skutecznej polityki zdrowotnej i higienicznej, aby obniżyć liczbę zakażeń i uspokoić podróżnych aby nie bali się przyjeżdżać do Japonii.

Źródło: NHK News Web via Hachima Kiko | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x