Uciekająca papuga schwytana po trzech dniach na wolności

Papuga ara, która prowadziła swoich właścicieli w trzydniowym pościgu przez przedmieścia Chicago, została schwytana z pomocą policji, pracowników robót publicznych i ciężarówki.

Siostry Amy i Tamy Maatouk z Glenview powiedziały, że zabrały 4-letniego, niebiesko-żółtego ptaka, Lunę, do Niles Animal Hospital, ale Luna odleciała, zanim zdążyli ją przekazać technikowi weterynarii.

„Czułam po prostu zimny strach” – powiedziała Amy Maatouk dla Chicago Tribune. Wcześniej uciekał ale tylko z powodu naszych błędów, zwykle tylko na drzewo przydomowe i z powrotem. Fakt, że uciekł tak daleko od domu, był przerażający. Siostry, z pomocą rodziny i członków społeczności, śledziły ruchy Luny przez Niles przez następne trzy dni, ale ptak konsekwentnie odmawiał zejścia z wysokich gałęzi drzew. Peter Babikan, oficer operacyjny Departamentu Policji Niles, widział, jak Luna przelatuje przez okno jego biura, trzeciego dnia jej wędrówki po wiosce. Skontaktował się ze szpitalem Niles Animal Hospital, który wezwał Maatouków na miejsce zdarzenia. Babikan wezwał również załogę Niles Public Works z ciężarówkę z podnośnikiem koszowym, aby spróbowała dotrzeć do Luny siedzącej na wysokim drzewie w parku w pobliżu Niles Rain Garden. Babikan, były oficer kontroli zwierząt, zgłosił się na ochotnika, aby z podniesionego kosza spróbować złapać arę, ale Luna znowu odleciała, gdy był kilka centymetrów od jej złapania.

Luna uciekła na drzewo po drugiej stronie ulicy, gdzie jej właściciele w końcu byli w stanie namówić ją, by wróciła w ich ramiona. „Cieszę się, że współpracowała i nie przestraszyły jej wszystkie przejeżdżające półciężarówki i wozy strażackie” – powiedział Babikan. – I cieszę się, że skontaktowaliśmy się z właścicielem. Prawdopodobnie nie zostałaby złapana bez jej właściciela.

The Village of Niles udostępniła zdjęcia z akcji ratunkowej na Facebooku. Maatoukowie powiedzieli, że Luna dochodzi do siebie po trzech dniach na wolności i wkrótce wróci do kliniki weterynaryjnej – ale tym razem w uprzęży, aby upewnić się, że nie odleci.

Źródło: upi.com | Zdjęcia:  Village of Niles

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x