Najszybszej furgonetka z lodami

Brytyjski wynalazca, który postanowił stworzyć bardziej przyjazną dla środowiska ciężarówkę z lodami, pobił rekord świata Guinnessa, kiedy ten pojazd został uznany za najszybszy na świecie.

Guinness poinformował, że Edd China pobił rekord najszybszej na świecie ciężarówki z lodami, rozpędzając ją do 118.96 kph na lotnisku Elvington w Yorkshire w Anglii. Chiny powiedział, że zainspirował się do zbudowania własnego silnika ciężarówki z lodami, gdy odkrył, że niektóre londyńskie gminy zakazały tych pojazdów ze względu na ich emisje spalin. Wynalazca powiedział, że jego ciężarówka z lodami miała pierwotnie silnik wysokoprężny Mercedes Sprinter, dopóki nie użył swojego zestawu do konwersji, aby napędzać go prądem.

Chiny oświadczyły, że ma nadzieję, że w najbliższej przyszłości publicznie udostępni swój zestaw do konwersji, aby umożliwić samochodom z lodami kontynuowanie pracy bez zanieczyszczania powietrza. Chiny ustanowiły wcześniej sześć rekordów świata Guinnessa w zakresie prędkości pojazdów, w tym rekord w najszybszym biurze świata w 2006 r., Który osiągnął maksymalną prędkość 139 kilometrów na godzinę.

Wynalazca powiedział, że jego następnym celem jest pobicie rekordu świata w najszybszym zmotoryzowanym wózku sklepowym, który obecnie osiąga prędkość 112 kilometrów na godzinę.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Screen Guinness World Records

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x