Kryty most uszkodzony przez autobus podczas relacji na żywo

Historyczny zadaszony most w Illinois został uszkodzony przez autobus zaledwie dzień po jego ponownym otwarciu – został zniszczony po raz drugi, podczas kręcenia programu telewizyjnego.

Kryty most Long Grove, znajdujący się na przedmieściach Chicago, Long Grove, został ponownie otwarty w piątek (21.08) po naprawach po uszkodzeniu przez wysoką ciężarówkę w czerwcu 2018 r., a niecałe 24 godziny później został ponownie uszkodzony przez wyczarterowany autobus szkolny. Załoga WLS-TV nagrywała wywiad z mieszkańcami o uszkodzeniu mostu, gdy inny pojazd uderzył w most. Odgłos katastrofy został nagrany przez kamerę stacji telewizyjnej.

„GPS ostrzegł, że nie powinien kontynuować jazdy tym typem pojazdu, którym jechał. Osoby siedzące w autobusie przekonały kierowce, aby pojechała dalej, a następnie uderzyła w most” – powiedział rzecznik biura szeryfa hrabstwa Lake, sierż. Christopher Covelli.

W 2018 roku pojazd opuścił miejsce zdarzenia, ale później został zidentyfikowany jako ciężarówka przewożąca sprzęt medyczny. Władze podały, że zidentyfikowały kierowcę ciężarówki, który powiedział, że myślał, że że odgłos uderzenia to tylko dźwięk przesuwającego się ładunku w jego ciężarówce. „Kierowca poinformował, że myślał, że most jest mostem dwupasmowym i przytulił się do prawej strony mostu. To spowodowało, że górna część ciężarówki uderzyła w szczyt mostu” – powiedział Covelli.

Biura szeryfa podało, że toczy się proces przeciwko kierowcy autobusu i kierowcy furgonetki. Urzędnicy powiedzieli, że katastrofa spowodowała uszkodzenie mostu, ale jego konstrukcja pozostaje w dobrym stanie, a napraw ma zająć około miesiąca. Urzędnicy rozważają zainstalowanie fizycznych barier po obu stronach mostu, aby zapobiec próbom przejazdu przez zbyt wysokie pojazdy.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: upi.om

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x