Krowa uratowana z prądu rzeki

Ratownicy zwierząt i strażacy w Wielkiej Brytanii przybyli na ratunek krowie, która wpadła do rzeki i została zniesiona przez prądy.

RSPCA podało, że urzędnik ds. Dobrostanu zwierząt Steve Donohue został wysłany na miejsce zdarzenia, kiedy poinformowano, że jałówka wpadła do dopływu rzeki Exe w Exeter. „Jałówka wpadła do rzeki będącej dopływem rzeki Exe” – powiedział Donohue. „Muł po burzy przyszpilił ją do brzegu, więc usiłowała się wydostać, nie mogła utrzymać głowy nad wodą o głębokości około 1.8 metra”. Donohue przybył na miejsce zdarzenia i wezwał lokalną straż pożarną i ratowników.

„Wskoczyłem do wody i udało mi się owijać linę wokół niej. Następnie wykonaliśmy akcję ratunkową, wyciągając ją na brzeg” powiedział Donohue. Transport jałówki na suchy ląd zajął zespołowi 12 ratowników około dwóch godzin.

„Była całkowicie wyczerpana, ale na szczęście nie odniosła obrażeń. Zdemontowaliśmy ogrodzenie i zabraliśmy ją z powrotem na jej pole, po czym ponownie zmontowaliśmy ogrodzenie i skontaktowaliśmy się z rolnikiem, aby poinformować go, co się stało” – powiedział ratownik.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: RSPCA

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x