Holandia walczy z „dzikim sikaniem” za pomocą publicznych pisuarów wypełnionych konopiami

Stolica Holandii zainstalowała pisuary wypełnione konopiami w publicznych miejscach w całym mieście, aby zwalczyć wieloletni problem „dzikiego sikania”.

Holenderska firma Urban Senses zainstalowała 12 pisuarów GreenPee w okolicach Amsterdamu, które zostały zidentyfikowane przez miejscowych urzędników jako miejsca do publicznego oddawania moczu.

Richard de Vries, wynalazca pisuarów GreenPee, powiedział, że miasto początkowo zainstalowało cztery pisuary w 2018 roku, a teraz dodało osiem kolejnych po tym, jak ustalono, że program pilotażowy zakończył się sukcesem.

„Rezultatem było 50% redukcja dzikiego sikania” – powiedział De Vries CNN o pierwszej instalacji toalety. „To był wielki sukces”.

Pisuary GreenPee przypominają donice i są wypełnione konopiami. De Vries powiedział, że pisuary stanowią zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnych pisuarów publicznych, ponieważ zużywają mniej wody i tworzą zielone przestrzenie dla pszczół i innych owadów. Pisuary produkują nawóz organiczny i wodę dla roślin – powiedział wynalazca.

Korzyści płynące z GreenPees obejmują również zmniejszenie erozji historycznych budynków, często będących celem publicznego oddawania moczu, a nawet mogą uratować życie, ponieważ kilku młodych mężczyzn umiera każdego roku wpadając do kanałów w nocy w poszukiwaniu miejsca do oddania moczu.

Miasto Amsterdam poinformowało, że urzędnicy rozważają przyszłe badania nad tym, czy pisuary mogłyby być używane przez kobiety.

De Vries powiedział, że ma nadzieję rozprzestrzenić GreenPees na inne miasta na całym świecie i bada technologię, która przekształci ludzki mocz w energię elektryczną do zasilania lamp.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: @greenpee.nl/Instagram

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x