Dwie bryłki złota warzące 3.4 kilograma

Para australijskich poszukiwaczy złota ujawniła, że ​​odkryła parę dużych bryłek złota, które łącznie ważyły 3,4 kilograma, a ich wartość szacowana jest na 250 000 dolarów.

Szwagrowie Brent Shannon i Ethan West, których poszukiwanie złota zostało udokumentowane w czwartkowym odcinku Aussie Gold Hunters z Discovery Channel Australia, powiedzieli, że znaleźli bryłki tego samego dnia w pobliżu Tarnagulla w stanie Wiktoria, w okolicy, która była “domem” historycznych pól złota.

„Uznałem, że mamy szansę” – powiedział Shannon w talk show 7News Sunrise . „Byłem na kawałku dziewiczej ziemi, co oznacza, że ​​jest nietknięta i nie została przekopana”. Mężczyźni powiedzieli, że uzyskanie pozwolenia na poszukiwanie złota w okolicy zajęło im miesiące. Powiedzieli, że w ciągu wielu lat poszukiwań cennego metalu znaleźli tysiące małych kawałków złota, ale nic tak dużego jak te dwie bryłki.

„To zdecydowanie jedno z najważniejszych znalezisk” – powiedział West. „Znalezienie dwóch dużych bryłek w ciągu jednego dnia jest niesamowite”.

Eksperci oszacowali, że bryłki złota mogą przynieść nawet o 30% więcej zysku niż ich szacunkowa wartość, jeśli zostaną sprzedane kolekcjonerowi.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Sunrise @sunriseon7 Twitter
·

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x