5 godzin snu – czy to wystarczy?

Wszyscy potrzebujemy snu, aby móc funkcjonować – jest niezbędny, aby dać ciału siłę i energię oraz pomóc nam zachować czujność psychiczną. Wraz z wiekiem minimalna ilość snu, na którym możesz funkcjonować, maleje, a my jesteśmy w stanie przetrwać mniej godzin niż zwykle. Udowodniono, że idealna ilość snu dla dorosłych ludzi każdej nocy to osiem, dziewięć godzin.

Jednak realistycznie większość z nas nie będzie w stanie spędzić pełnych ośmiu lub dziewięciu godzin na spaniu. W związku z tym musimy zadowolić się tym, co mamy. Bardzo niewielki procent populacji jest w stanie przespać od 4 do 6 godzin w ciągu nocy i nazywa się ich Short Sleepers. Dla większości z nas jednak 5 godzin to jednak za mało, a oto dlaczego.

Może to negatywnie wpłynąć na Twój styl życia

Nie powinno dziwić, że pięć godzin snu (lub mniej) w ciągu nocy może negatywnie wpłynąć na Twój styl życia. Tracisz zdolność do funkcjonowania w pełni swoich możliwości i odczuwasz chroniczne zmęczenie. Brak snu to najlepszy sposób na zmianę siebie w zombie, zarówno w pracy, jak i w domu. Ale możesz też wpaść w poważniejsze stany, które mogą stanowić problem, takie jak choroby serca i wysokie ciśnienie krwi.

Nie możesz być „krótkim śpiącym”

Tak, są ludzie, którzy potrafią przespać zaledwie kilka godzin, ale nie dotyczy to wszystkich. Raczej nie należysz do Short Sleepersów i w związku z tym, nie będziesz w stanie przespać zaledwie kilku krótkich godzin. Nie warto zakładać, że wszystko będzie dobrze i że kwalifikujesz się do tej kategorii. Upewnij się, że robisz tyle, ile możesz, aby każdej nocy dobrze się wyspać, abyś mógł pozostać pełny energii i wypoczęty.

Jesteś wyjątkowy

Każdy człowiek jest inny, a to oznacza, że ​​każde ludzkie ciało jest inne. Tylko dlatego, że ktoś inny poradzi sobie dobrze po czterech godzinach snu, nie oznacza to, że tak samo będzie w przypadku ciebie. Pomyśl o sobie i postaraj się zapewnić sobie odpowiednią ilość odpoczynku niezbędną do funkcjonowania. Jest to naprawdę ważne, aby pomóc Ci osiągać najlepsze wyniki każdego dnia i dążyć do osiągnięcia swoich celów.

Tak więc podstawowy konsensus jest taki, że Twoje ciało może przetrwać  o 5 godzinach snuj, ale z pewnością nie jest to zalecane. Musisz upewnić się, że odpoczywasz, aby pomóc swojemu ciału i umysłowi odpocząć i zregenerować siły, dlatego tak ważne jest, aby dobrze się wyspać.  Próba przetrwania dnia po 5 godzinach snu nie jest czymś, czego zalecamy próbować, jeśli nie musisz.

 

Źródła: Lolla Od

Zdjęcia: Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x