Trump chce zmienić przepisy rządowe, aby jego włosy pozostały idealne

Administracja Trumpa chce zmienić zasady dotyczące pryszniców i ciśnienia wody, aby włosy prezydenta były „idealne”.

Zaproponowano zmiany w celu zwiększenia ilości wody, która może przepływać przez głowice prysznicowe, po orzeczeniu z 1992 r. ograniczającym przepływ do 2,5 galona (~9.4 litra) na minutę.

Propozycje przychodzą po tym, jak najpotężniejszy człowiek świata skarżył się w lipcu: „Bierzesz prysznic, woda nie leci. Chcesz umyć ręce, woda nie leci. Więc co robisz? Po prostu stoisz dłużej lub dłużej bierzesz prysznic? – Ponieważ moje włosy – nie wiem jak ty, ale moje muszą być idealne.”

Gdy pojawiły się nowsze urządzenia prysznicowe z wieloma dyszami, administracja Obamy powiedziała, że ​​ograniczenia pozostaną niezmienione, a 2,5 galona na minutę zostanie rozłożone na całe urządzenie. Nowe propozycje Trumpa pozwoliłyby na przepływ 2,5 galona wody przez każdą dyszę, co może oznaczać przepływ od 10 (~37.8 litrów) do 15 (~56.7) galonów wody przez głowice prysznicowe na minutę – dramatycznie zwiększając zużycie wody.

Grupy konsumenckie i konserwatorskie nie są zadowolone i ostrzegają, że poluzowanie 28-letniego prawa, które obejmuje normy dotyczące urządzeń, jest głupie, marnotrawne i niepotrzebne – zwłaszcza, że ​​Stany Zjednoczone przeżywają trwającą dwie dekady suszę.

Według Andrew deLaski, dyrektora wykonawczego grupy Appliance Standards Awareness Project, grupy poświęconej oszczędzaniu energii, nie było żadnego publicznego wezwania do zmiany. Dodał: „Szczerze mówiąc, to głupie.” „Kraj stoi w obliczu poważnych problemów. Mamy pandemię, poważną, długotrwałą suszę na całym Zachodzie. Mamy globalne zmiany klimatyczne. Prysznice nie są jednym z naszych problemów”.

Rzeczniczka Departamentu Energii, Shaylyn Hynes, mówi, że zmiana zasad oznaczałaby „pozwolenie Amerykanom – a nie biurokratom z Waszyngtonu – na wybór rodzaju prysznica w swoich domach”.

Pan deLaski powiedział również, że obecne przepisy oznaczają, że konsumenci oszczędzają około 500 USD (~1857.29 PLN) rocznie na rachunkach, a ciśnienie wody i słuchawki prysznicowe można w razie potrzeby regulować i wymieniać.

„Jeśli prezydent potrzebuje pomocy w znalezieniu dobrego prysznica, możemy wskazać mu kilka świetnych sklepów internetowych, które pomogą mu znaleźć dobrą słuchawkę prysznicową zapewniającą dobry prysznic” – dodał.

Źródło: news.sky.com | Zdjęcia: news.sky.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x