Torba zaprojektowana do przenoszenia arbuzów

Jest lato i wiecie, co to oznacza – czas na jedzenie arbuza na plaży! Przynajmniej tak jest w Japonii. Ale arbuzy są duże, nieporęczne i ciężkie, więc noszenie ich jest uciążliwe, prawda? Dobrze, że jest firma Tsuchiya Bag Co. z Tokio zajmująca się obróbką skóry. Firma, zaprezentowała nam skórzaną torbę specjalnie do noszenia arbuza .

Niestety, tak naprawdę nie jest na sprzedaż; jest tylko do oglądania. W rzeczywistości ta torba jest dziełem sztuki zaprojektowanym przez zawodowego rzemieślnika Yusuke Kadoi w ramach artystycznej inicjatywy Tsuchiya „Fun of Carrying” , w ramach której rzemieślnicy  zostali poproszeni o zaprojektowanie torby specjalnie do noszenia czegoś przez nich wybranego. Kadoi wybrał arbuza i możesz zobaczyć, jak robi swoją torbę na poniższym filmie.

Każdy krok został udokumentowany na filmie, od przycinania skóry do różnych potrzebnych kształtów, do wygładzania krawędzi, zszywania paneli, mocowania rączki i metalowych części oraz mocowania wewnętrznej wyściółki. To bardzo interesujące zobaczyć, jak wszystkie elementy składają się na idealnie okrągłą torbę!

Torba została starannie zaprojektowana, aby idealnie dopasować się do obwodu arbuza . Jego otwór rozszerza się, aby zrobić miejsce dla owocu, a następnie można go zamknąć zaciskiem, który zaciśnie się wokół niego i będzie trzymał arbuza w futerale.

Wszystko w tej torbie zostało starannie wykonane w określonym celu, od ośmiu paneli, które zostały dokładnie zmierzone, pocięte i zszyte tak, aby utworzyły okrąg, który dokładnie pasował do arbuza, po rączkę, która jest wystarczająco wysoka, aby zapewnić dużo miejsca na dłoń. Zaprojektowane tak, aby było wygodne nawet podczas noszenia ciężkiego przedmiotu.

Nawet materiały zostały starannie dobrane. Torba wykonana jest z wysokiej jakości włoskiej skóry Vaqueta, natomiast wnętrze wyściełane jest zamszem ze świńskiej skóry. Oba składniki zostały dobrane ze względu na ich trwałość i elastyczność, która byłaby niezbędna do przenoszenia ciężkiego przedmiotu, takiego jak arbuz.

Całe staranne planowanie, które zostało włożone w projekt tej torby, jest kolejnym świadectwem ogromnych umiejętności japońskich rzemieślników, którzy każdego dnia tworzą piękne, ręcznie robione przedmioty wysokiej jakości, takie jak szkło i noże kuchenne. Ta torba jest pierwszą odsłoną serii „Fun of Carrying”, dlatego w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się bardziej zabawnych dzieł sztuki kaletniczej. W międzyczasie, jeśli chcesz zobaczyć tę torbę na własne oczy, możesz ją znaleźć na wystawie w sklepach Tsuchiya Shibuya i Roppongi w Tokio.

Źródło: Tsuchiya Bag Co. | Zdjęcia: Netlab , Tsuchiya Bag Co.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x