Toalety z przezroczystymi ścianami

Dwa parki w Tokio przyciągają szczególną uwagę ze względu na ich niezwykłe nowe cechy: publiczne toalety z przezroczystymi ścianami.

Toalety, zaprojektowane przez Shigeru Ban Architects w ramach projektu Tokyo Toilet Project The Nippon Foundation, mają przezroczyste ściany, które stają się nieprzezroczyste, gdy użytkownik wchodzi do obiektu i blokuje drzwi. Toalety, zainstalowane w Yoyogi Fukamachi Mini Park i Haru-no-Ogawa Community Park, zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić osobom potrzebującym szybkiego z nich skorzystania i zobaczenia czy są już zajęte.

„Są dwie rzeczy, o które martwimy się wchodząc do publicznej toalety, szczególnie w parku” – stwierdza strona internetowa Tokyo Toilet Project . „Pierwsza to czystość, a druga to, czy ktoś jest w środku”.

Po aktywacji zamka drzwi ściany zmieniają się z przezroczystych na matową nieprzezroczystą. „Dzięki temu użytkownicy mogą sprawdzić, czy jest czysto i czy ktoś korzysta z toalety” – podaje strona internetowa. „W nocy obiekt rozświetla park jak piękna latarnia”.

Użytkownicy twierdzą, że pamiętanie o zamknięciu drzwi jest szczególnie ważne, ponieważ użytkownik znajdujący się wewnątrz obiektu nie może stwierdzić, czy ściany są przezroczyste, czy matowe od wewnątrz.

Każdy z dwóch obiektów obejmuje toaletę męską, toaletę damską i toaletę mieszaną.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Satoshi Nagare/The Nippon Foundation

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x