Rękopis z XV wieku wśród ukrytych skarbów w brytyjskim dworku

Archeolog pracujący w brytyjskim dworku poddawanym renowacji dokonał odkrycia. Znalazł między innymi fragmentu rękopisu z XV wieku i nienaruszone książki z czasów Tudorów.

Brytyjski National Trust poinformowało, że archeolog Matthew Champion pracował w Oxburgh Hall w Oxborough w Anglii, domu na wodzie, który kiedyś należał do wielu pokoleń rodziny Bedingfeldów, zanim stał się atrakcją turystyczną.

Champion pracował głównie sam z powodu pandemii COVID-19 i analizował szczątki odkryte podczas niedawnej renowacji. Zidentyfikował różne przedmioty, w tym 600-letni fragment manuskryptu i książkę z 1568 roku zatytułowaną King’s Psalms (Księga Psalmów Króla). Według urzędników, fragment rękopisu, znaleziony w gruzach jednego z okapów domu, wydaje się być częścią psalmu napisanego po łacinie.

Księga Psalmów Króla, znaleziona na strychu domu, jest jedną z zaledwie dwóch istniejących kopii, druga znajduje się w British Library.

Champion znalazł również pod podłogą dwa duże gniazda szczurów, fragmenty tkanin, fragmenty dawnych nut, fragmenty wczesnych drukowanych stron i odręczne dokumenty. „Mieliśmy nadzieję dowiedzieć się więcej o historii domu podczas prac remontowych i zleciliśmy analizę lakieru, badanie tapet i malowideł naściennych oraz nagrywanie budynków” – powiedział Russell Clement, dyrektor generalny Oxburgh Hall. „Ale te znaleziska daleko wykraczają poza to, czego się spodziewaliśmy”. Odkrycia oferują “okno na życie” byłych mieszkańców domu.

„Te przedmioty zawierają tak wiele wskazówek, które potwierdzają historię domu jako pobożnej katolickiej rodziny, która zachowała wiarę przez wieki” – powiedział Clement. „Będziemy na nowo opowiadać historię rodziny dzięki znaleziskom z domu”.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Screen National Trust/YouTube

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x