Jak sprawdzić czy jesteś geekiem?

Dawno minęły czasy, kiedy bycie geekiem oznaczało, bycie niemodnym i introwertycznym. Ludzie zdali sobie sprawę, że fajnie jest być geekiem, można śmiało powiedzieć, że każdy ma w sobie trochę geeka. Ale skąd wiesz, czy jesteś prawdziwym geekiem czystej krwi?

Cóż, bycie geekiem zasadniczo oznacza, że ​​masz obsesję na punkcie technologii lub elementów popkultury. Niezależnie od tego, czy chodzi o wiedzę o konkretnej serii fantasy, czy o najnowszych specyfikacjach komputerowych, oto kilka przykładów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś geekiem.

Masz bardzo rozbudowaną wiedzę na nietypowy temat

To, co odróżnia geeka od przeciętnego człowieka, polega na tym, że jego znajomość szczególnie nietypowego tematu przyprawia o zawrót głowy. Chodzi o poznanie najdrobniejszych szczegółów tego, czego szukasz. Jeśli poświęcisz trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi drobnymi szczegółami i teoriami fanów lub będziesz ponownie obserwować różne rzeczy, aby uchwycić najdrobniejsze szczegóły, po prostu możesz się już zakwalifikować.

Jesteś bardzo lojalny wobec swoich “zajawek”

Jednym z dowodów na to, że jesteś geekiem, jest to, że jesteś bardzo lojalny wobec swojego hobby. Jeśli ktoś je obraża, lepiej niech przygotuje się na Twój gniew. Jeżeli przechodzisz do defensywy, gdy tylko ktoś mówi, że nie podoba mu się twoje szczególne zainteresowanie i odczuwasz niezachwianą potrzebę przekonania go, że jest inaczej, oznacza to, że ten temat jest twoją geekową pasją.

Innym trudno jest zrozumieć twoje hobby

Inni po prostu nie rozumieją, dlaczego ten temat jest dla Ciebie tak ważny. I to jest w porządku. Oznacza to tylko tyle, że wiesz na ten temat tak dużo, że inni nie mogą tego zrozumieć. Może nawet Ty nie znasz powodu, dla którego tak bardzo to kochasz. Czujesz tylko, że dany temat wzywa cię, abyś dowiedział się o nim wszystkiego.

Masz kolekcję

Możesz tego nie zauważyć, ale większość geeków tworzy kolekcję przedmiotów związanych z ich “obsesją”. Jeśli jesteś techno-maniakiem, prawdopodobnie masz cmentarz wszystkich urządzeń, które posiadałeś i testowałeś przez całe życie, ukryty prawdopodobnie gdzieś na dnie Twojej szafy.

Nie masz nic przeciwko prezentowaniu swojej wiedzy

Jedną z oznak bycia geekiem jest potrzeba poprawiania kogoś, jeśli ktoś pomyli się w Twoim królestwie wiedzy, nawet jeśli jest to niepotrzebny szczegół. Jedną z Twoich ulubionych rozrywek może być udział w quizach na dany temat i rozwiązywanie naprawdę trudnych pytań, które sprawdzają Twoją wiedzę.

Rozumiesz „wewnętrzne żarty”

Jeśli chichotasz do siebie, widząc mem, którego nie możesz nikomu wyjaśnić, oznacza to, że jesteś geekiem. Bycie geekiem jest naprawdę zabawne, gdy znajdujesz przyjaciół, którzy podzielają twoją pasję i wiedzą o niej tyle samo, wszyscy możecie się do niej odnieść i wspólnie się pośmiać.

Lubisz cosplay

Geekowie nie mogą oprzeć się pokusie przebrania się za swoje ulubione postacie lub przedmioty. Cosplay to świetny sposób na dzielenie się swoją pasją z innymi maniakami i rozwijanie swojej kreatywności!

 

 

Źródła: Mia Pazzo

Zdjęcia: Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x