Hooters – duże piersi to nie wszystko

W 2010 roku z wielką pompą przybyli do Japonii, Hooters, słynący z pikantnych skrzydeł i wielkości piersi kelnerek. Pierwszy japoński oddział sieci został otwarty w dzielnicy Akasaka w Tokio w październiku, niestety dla każdego, kto ma nadzieję świętować jesienią 10. rocznicę powstania restauracji, mamy zła wiadomość.

W piątek firma Hooters Japan ogłosiła, że oddział Akasaka zostanie prawie natychmiast zamknięty, wydając oświadczenie w charakterystycznym dla japońskiego przemysłu spożywczego i hotelarskiego tonie.

„Oddział Hooters Akasaka zostanie zamknięty 21 sierpnia 2020 r.

Od momentu otwarcia w Japonii w 2010 r. wielu klientów jadło z nami obiady, ale w różnych okolicznościach dalsza działalność oddziału stała się trudna i mamy nadzieję, że zrozumiemy tę kwestię.

Pragniemy wyrazić naszą szczerą wdzięczność za patronat okazywany Hooters Akasaka i prosimy, abyś w przypadku naszej nieobecności zdecydował się zjeść obiad w naszym oddziale w Ginza ”.

Jest to ostatnia z serii walk o sieć w Japonii, w szczególności złożenie wniosku o ochronę przed upadłością wiosną ubiegłego roku.”

Powstaje zatem pytanie, dlaczego Hooters ma problemy w Japonii. W końcu to kraj, który trochę się wstydzi z powodu otwartego podziwu dla kobiecej formy i hojnego wydawania pieniędzy na jedzenie poza domem, więc czy Hooters nie powinien być receptą na sukces?

Być może jeden z powodów kłopotów Hooters Japan można podsumować japońskim wyrażeniem chu to hampa („w środku z trochę więcej”), które opisuje coś, co znajduje się pomiędzy dwiema pożądanymi sytuacjami, ale nie na tyle, aby naprawdę kogoś uszczęśliwić. Przez dziesięciolecia, zanim Hooters pojawił się w tym kraju, Japonia miała już niezliczone bary hostess gdzie mężczyźni, którzy chcieli jeść, pić w towarzystwo pięknych dam, mogli zaopatrzyć się we wszystkie trzy elementy. Kelnerki z hooters mają jednak inne zadania w pracy, którymi muszą się zająć i chociaż mogą z przyjemnością spędzić krótką chwilę na krótkiej pogawędce lub zrobić szybkie zdjęcie, gdy przyjmują zamówienie, wkrótce robią to samo z innymi klientami.

Jednocześnie mundury Hooters, z obcisłymi, głęboko wyciętymi bluzkami, zdecydowanie wykraczają poza główne stroje gastronomiczne (zwłaszcza, że ​​japońska moda ogólnie nie pokazuje dużo dekoltu), więc nie jest to miejsce, w którym można jeść bez pośredniego mówienia „Wiesz, naprawdę lubię duże cycki”. „Oto ładne dziewczyny!” jest zbyt dużą częścią doświadczenia dla każdego, kto nie ma ochoty na słodycze dla oczu, ale nie ma też wystarczająco dużo długotrwałych interakcji z tymi ładnymi dziewczynami, aby konkurować z tym, co oferuje się w barach hostess lub, w mniejszym stopniu, w kawiarniach pokojówek.

Hooters w wyborze fizycznych lokalizacji oddziałów w Japonii również mógł nie być najlepszy. Tak, Akasaka jest w centrum Tokio, co oznacza, że ​​kręci się wokół wielu ludzi / potencjalnych klientów. Ma również wizerunek wysokiej klasy, wyrafinowanej części miasta, więc dla większości ludzi nie jest pierwszym wyborem miejsca do spędzania czasu, jeśli szukają nieco hałaśliwej zabawy, którą obiecują Hooters. Zamknięty teraz oddział Hooters w Shinjuku prawdopodobnie miał podobne problemy, ponieważ znajdował się po zachodniej stronie stacji Shinjuku, w pobliżu domów towarowych i sklepów z elektroniką, a nie po przeciwnej stronie węzła kolejowego, gdzie znajduje się najbardziej ruchliwa dzielnica barów w Japonii.

Zamknięcie Akasaka Hooters sprawia, że ​​oddział Ginza jest ostatnią pozostałą lokalizacją sieci w Japonii. Jeśli chodzi o lokalny klimat, Ginza ma wiele podobieństw do Akasaki, więc prawdopodobnie będzie to żmudna walka o markę.

Źródło: Hooters Japonia poprzez IT Mediów poprzez Otakomu | Zdjęcia: Hooters Japonia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x