15 najdziwniejszych reguł w sporcie

Bez zasad, praw i przepisów nie jesteśmy w stanie sprawnie funkcjonować w społeczeństwie. To samo tyczy się wszystkich sportów. Uczymy się grać zgodnie z zasadami. Czasami bywają one śmieszne czy nawet absurdalne. Czy nadal warto się ich trzymać? Jeśli jesteś dobrym sportowcem, będziesz przestrzegać tych 20 dziwnych zasad, bez względu na to, jakie by one nie były!

#1 Zapaśniczki nie mogą nosić staników z fiszbinami. Ponadto wszyscy zapaśnicy muszą mieć pod ręką chusteczkę.

#2 W dawnych czasach koszykówki ludzie mogli dryblować w powietrzu. Zamiast zwykłego dryblingu (odbijania piłki po ziemi), gracze odbijali piłkę w powietrzu, przez co wyglądało to tak, jakby gracz żonglował tylko jedną piłką.

#3 W chodzie sportowym jedna ze stóp cały czas musi pozostawać w kontakcie z ziemią. Zasada ta jest nagminnie łamana.

#4 Nie możesz zastąpić bramkarzy piłkarskich podczas rzutów karnych, chyba że bramkarz jest kontuzjowany.

#5 Jeśli odniesiesz kontuzję podczas okrążania baz po home run, powodzenia. Jedna z zawodniczek w softballu zerwała więzadło krzyżowe podczas okrążania baz i zgodnie z instrukcją nie mogła otrzymać pomocy od kolegów z drużyny, aby dokończyć “okrążenie”.

#6 Golfiści muszą podpisywać swoje karty wyników, inaczej zostaną zdyskwalifikowani.

#7 Jeśli zdejmiesz koszulę podczas biegu lekkoatletycznego, zostaniesz zdyskwalifikowany.

#8 W skokach przez przeszkody konie nie mogą mieć pokaleczonych nóg. Według powszechnego przekonania pomaga to koniom skakać wyżej.

#9 Jeśli piłka baseballowa zostanie wbita w maskę sędziego, wszyscy biegacze awansują o jedną bazę.

#10 Każde dotknięcie lub złapanie pachwiny przeciwnika w piłce wodnej jest podstawą do usunięcia. Nie możesz też chlapać wodą w twarzy przeciwnika.

#11 W gimnastyce stanik i bielizna muszą być w kolorze cielistym lub w tym samym kolorze co trykot. Jeśli nie, twoja drużyna może stracić kilka punktów.

#12 Formuła E: możesz wygrać z pomocą Twittera. Jeśli otrzymujesz najwięcej wzmianek na Twitterze podczas wyścigu, Twój silnik elektryczny otrzyma dodatkową moc.

#13 Możesz przegrać mecz szachowy, jeśli ubierzesz zbyt duży dekolt. Sędziowie mogą przyjść i zdecydować, czy dekolt nie rozprasza przeciwnika.

#14 W tenisie, jeśli twoja czapka spadnie na ziemię, twój przeciwnik może stwierdzić, że było to celowe rozproszenie, czego następstwem będą odjęte punkty.

#15 Jeśli zdejmiesz but i kopniesz piłkę, będzie to równoznaczne z dotknięciem piłki ręką.

 

 

Źródła: Link, Link1, Link2

Zdjęcia: Unsplash

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x