Zwolniony bo 24 lata temu nakłamał w CV

Kłamstwo w CV nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale pokusa jest zbyt wielka, by niektórzy kandydaci do pracy mogli się oprzeć. Doskonałe oszustwo jest jednak bardzo trudne do wykonania, dlatego od czasu do czasu słyszy się o tym, że ktoś został przyłapany na braku poświadczeń, doświadczenia które wpisał w CV

W ostatnim takim przypadku pracownik miasta w Kobe został zwolniony ze swojego stanowiska w ubiegły piątek (13.08). Dochodzenie wykazało, że mężczyzna, 48-letni pracownik miejskiego biura wodociągowego, nie ma czteroletniego wykształcenie wyższego, które twierdził, że ma starając się o pracę 1996 roku.

Jak się okazuje, pracownik został zwolniony nie za brak wykształcenia, ale za wpisanie zbyt wysokiego wykształcenia. Stanowisko, o które się ubiegał, wyraźnie określało, że było to dla kandydatów, których najwyższy poziom edukacji to szkoła średnia lub niższa (w Japonii obowiązkowa edukacja kończy się po ukończeniu szkoły średniej).

Mężczyzna twierdzi, że w momencie składania podania o pracę nie był świadomy, że jego wyższe wykształcenie będzie problemem. Jednak po incydencie z 2006 r., w którym kilku pracowników miasta Kobe podało fałszywe informacje dotyczące ich wykształcenia, mężczyzna po raz kolejny przekazał „absolwent szkoły wyższej”, gdy poproszono go o ponowne potwierdzenie treści życiorysu. Jednak w marcu władze miasta otrzymały anonimowy donos dotyczący wyższego wykształcenia mężczyzny, a dochodzenie doprowadziło do jego zwolnienia.

Źródło: Kobe Shimbun Dalej przez Jin , Asahi Shimbun Digital  | Zdjęcia: Photo by Jonathan Francisca on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x