Żółw morski uratowany z basenu

Ratownicy dzikiej przyrody na Kajmanach zostali wezwani do mieszkania, aby uratować dużego żółwia morskiego, który utknął w basenie.

Departament Środowiska Wyspy Kajman poinformował, że zespół ratownictwa został wysłany, gdy rodzina, która właśnie się przeprowadziła, poinformowała że  do ich basenu wszedł żółw morski, który nie jest w stanie wyjść o własnych siłach.

Specjalista ds. Ochrony przyrody Mark Orr powiedział, że poprzedniej nocy żółw złożył jaja na plaży. „Znaleźliśmy ślady prowadzące od basenu do dużego gniazda na plaży” – powiedział Orr w Cayman Compass . „Wygląda na to, że źle skręciła, próbując wrócić do wody, a ponieważ basen jest tak zaprojektowany, że znajduje się na równi z plażą, musiała wędrować i wpaść do środka”. Orr poprowadził zespół, który wyciągnął żółwia z basenu.

– Sprowadziliśmy ją do płytkiego końca basenu – powiedział. „Stamtąd złapaliśmy jej płetwy i postawiliśmy ją poziomo, a potem jakbyśmy przetoczyli ją na bok basenu”.

Żółw, który nie został poważnie ranny, wrócił na plażę.

Orr powiedział, że żółw nie był pierwszym, który znalazł się w takiej samej sytuacji.

„To drugi żółw, którego musieliśmy uratować z tego konkretnego basenu i czwarty żółw, którego musiałem uratować w ciągu 20 lat mojej pracy” – powiedział.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Cayman Islands Department of Environment

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x