Zdiagnozowano dżumę u mieszkańca Kalifornii

Mieszkaniec South Lake Tahoe w Kalifornii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność dżumy, pierwszego w tym stanie przypadku wysoce zaraźliwej choroby – znanej w średniowieczu jako „czarna śmierć” – od pięciu lat, poinformowali we wtorek przedstawiciele służby zdrowia.

Urzędnicy zdrowia hrabstwa El Dorado poinformowali w oświadczeniu, że podejrzewają, że osoba została ugryziona przez pchłę zarażoną dżumą podczas spaceru z psem w rejonie Tahoe Keys lub wzdłuż korytarza rzeki Truckee w środkowo-wschodniej Kalifornii. Ich śledztwo wciąż trwa.

Poinformowano, że wokół South Lake Tahoe rozmieszczono znaki ostrzegające przed obecnością dżumy i sposobem zapobiegania narażeniu na zachorowanie.

Dżuma, która ma trzy warianty, w tym dymienicze, jest wysoce zaraźliwą i często śmiertelną chorobą wywoływaną przez bakterie, które są przenoszone głównie przez gryzonie. Teraz można go skutecznie leczyć antybiotykami, jeśli zostanie wcześnie wykryty, poinfromowali urzędnicy służby zdrowia El Dorado.

„Dżuma występuje naturalnie w wielu częściach Kalifornii, w tym w wyżej położonych obszarach hrabstwa El Dorado. Ważne jest, aby osoby podejmowały środki ostrożności dla siebie i swoich zwierząt podczas przebywania na świeżym powietrzu, zwłaszcza podczas spacerów, wędrówek i / lub biwakowania na obszarach, w których występują dzikie gryzonie. Przypadki dżumy u ludzi są niezwykle rzadkie, ale mogą być bardzo poważne ”- powiedziała Nancy Williams, specjalistka ds. Zdrowia publicznego hrabstwa El Dorado.

Mieszkaniec Kalifornii był pod profesjonalną opieką medyczną i wracał do zdrowia w domu, poinformowali urzędnicy służby zdrowia.

Źródło: torontosun.com | Zdjęcia: Getty Images

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x