Ogrodnik ustanawia nowy rekord prędkości na taczce

Ogrodnik z Oxfordshire, posiadający rekord w budowie najszybszej szopy na świecie, stworzył podrasowaną taczkę. 55-letni Kevin Nicks uważa, że ​​ustanowił nowy rekord prędkości po przekroczeniu wczoraj (15.08) 70 kilometrów na godzinę taczką. Nazywa taczkę „Barrow of Speed” i uważa, że ​​może jechać jeszcze szybciej. Zbudowane na zamówienie urządzenie, które wykorzystuje silnik motoroweru, brało udział w zawodach Straightliners na lotnisku Elvington Airfield w North Yorkshire.

Powiedział: „Jestem tutaj z ludźmi, którzy robią ponad 321.8 kilometrów na godzinę na motocyklach i wszyscy powiedzieli, że ta maszyna jest szalona. „To najdziwniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek można było jeździć – uchwyty taczki poruszają się we wszystkich kierunkach. „Każda podróż nim nie polega tylko na szybkiej jeździe w linii prostej, ale także na uniknięciu zderzenia, co jest świetne! Przypływ adrenaliny jest niewiarygodny.”

Prędkość – odpowiadająca 72 kilometrom na godzinę – jest wyższa niż prędkość, którą wyznaczyli mu ludzie z Rekordów Guinnessa, ale nadal będzie musiał ją pobić, aby po raz drugi umieścić swoje nazwisko w słynnej książce. – Dopóki mnie to nie zabije, ustanowię rekord Guinnessa – powiedział. Pan Nicks wcześniej stworzył najszybszą na świecie szopę, która osiągnęła prędkość ponad 160.9 kilometrów na godzinę na walijskiej plaży w 2018 roku. Powiedział, że zaczął budować superszybką taczkę wkrótce po tym, jak kraj został zamknięty, aby zainspirować innych do kreatywności i odwrócić ich uwagę od złych wiadomości związanych z pandemią. „Nie mogę zmienić świata, ale jedyne, co mogę zrobić, to spróbować uczynić go lepszym dla niektórych ludzi” – powiedział. „Dla mnie widok uśmiechów na twarzach ludzi jest satysfakcjonujący”. Zapytany, co zamierza dodać do swojej kolekcji wynalazków, pan Nicks powiedział: „Och, mam plany – moja następna konstrukcja jest naprawdę szalona. Nie bardzo szybki, ale szalony. Pan Nicks stworzył mniejszą wersję Najszybszej szopy, nazwaną Freddy the Sheddy, dla dzieci, a także opublikował książkę dla dzieci.

Źródło: metro.co.uk | Zdjęcia: PA

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x