Maszyna do gotowania ryżu ogranicza węglowodany za naciśnięciem jednego przycisku

Istnieje wiele sposobów gotowania ryżu, ale w Japonii, większość gospodarstw domowych polega na łatwości i wygodzie urządzenia do gotowania ryżu, aby przygotować codzienne posiłki przy minimalnym wysiłku.

Zapotrzebowanie na urządzenia do gotowania ryżu w Japonii jest tak duże, że pomogło zapewnić imponujące postępy technologiczne: takie jak kuchenka Twin Chef i jednoosobowa kuchenka do gotowania ryżu w kształcie pudełka bento. Teraz nastąpił kolejny postęp w technologii gotowania ryżu, wraz z debiutem urządzenia do gotowania ryżu Healthy Support .

Jak sama nazwa wskazuje, ten nowy produkt koncentruje się wyłącznie na zdrowiu, a uwagę wszystkich zwraca fakt, że mówi się, że obniża zawartość cukru w ​​ryżu o około 20 procent . Mniej cukru oznacza mniej węglowodanów, co jest świetną wiadomością dla tych, którzy chcą zmniejszyć dzienne spożycie węglowodanów, aby pomóc w utrzymaniu zdrowia i utracie wagi.

Ta nowa kuchenka, wyprodukowana przez Iris Ohyama, jest wyposażona w dwa tryby ryżu „o niskiej zawartości cukru”:

・ „Tryb cięcia 10%” dla tych, którzy chcą zmniejszyć zawartość cukru przy zachowaniu smaku
・ „Tryb cięcia 20%” dla tych, którzy chcą mocno obniżyć zawartość cukru

Co ciekawe, tryb cięcia 10% jest w stanie zmniejszyć zawartość cukru o około 18,5% , podczas gdy tryb cięcia 20% może zmniejszyć ją o około 25%. Ułatwia to dbającym o zdrowie miłośnikom ryżu utrzymanie diety niskowęglowodanowej bez konieczności ograniczania ilości ryżu spożywanego każdego dnia.

Szybkowar utrzymuje poziom wilgoci ryżu, co pomaga obniżyć zawartość cukru

Według Iris Ohyama, jedzenie miski ryżu gotowanego w trybie 20-procentowego cięcia trzy razy dziennie przez 365 dni pozwala w sumie zaoszczędzić około 273 łyżek cukru w ​​porównaniu do zwykłego ryżu. Tryby gotowania o niskiej zawartości cukru to tylko dwie z dziewięciu dostępnych zdrowych opcji menu gotowania, obejmujących różne odmiany poza ryżem białym, takie jak ryż brązowy, proso i ryż z czerwonej fasoli .

Istnieją również opcje menu, które pozwalają zrobić owsiankę ryżową okayu i opcję fermentacji, aby sfermentować ryż i wydobyć jak najwięcej składników odżywczych z brązowego ryżu. Jest to obecnie jeden z najzdrowszych urządzeń do gotowania ryżu na rynku, a także jeden z najnowszych, ponieważ został wydany dopiero 7 sierpnia.

Urządzenie do gotowania ryżu Healthy Support kosztuje 16 800 jenów (~585,49 PLN) plus podatek.

Chociaż ten nowy produkt jest wyposażony w wiele zdrowych trybów gotowania, można go również używać jako zwykłego urządzenia do gotowania ryżu.

Źródło: Iris Ohyama | Zdjęcia: Pakutaso , Iris Ohyama

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x