Inwazja insektów rozwożonych samochodami

Mieszkańcy ośmiu hrabstw New Jersey są zachęcani do sprawdzenia swoich samochodów przed opuszczeniem hrabstwa, aby pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się inwazyjnych owadów.

Departament Rolnictwa New Jersey poinformował, że to mucha plamista (spotted lanternflies), gatunek pochodzący z Chin i Korei Południowej. Istnieje podejrzenie, że rozprzestrzenia się w Warren, Hunterdon Mercer, Burlington, Camden, Gloucester, Salem i powiecie Somerset.

Okręgi są poddawane kwarantannie, aby pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się owadów, które zdaniem urzędników stanowią zagrożenie dla ponad 70 gatunków roślin.

„Departament prosi, aby każdy, kto podróżuje po hrabstwie objętym kwarantanną, przed wyjazdem przeprowadził szybką kontrolę pojazdu pod kątem plamistej muchy” – powiedział Departament Rolnictwa.

W oświadczeniu stwierdzono, że gatunek ten jest „doskonałym autostopowiczem”. Po raz pierwszy dotarł w 2014 r. do Pensylwanii, gdzie 26 hrabstw jest obecnie objętych kwarantanną.

„Pracowaliśmy, aby spowolnić jej postęp ” – poinformował sekretarz departamentu Douglas Fisher. „Celujemy w obszary, w których potwierdzono poważne infestacje (inwazje pasożytów), a także zachęcamy mieszkańców do zabijania muchy plamistej, jeśli to możliwe, gdy ją tylko zobaczą. Powstrzymanie tego szkodnika przed rozprzestrzenianiem się będzie wymagało połączonych wysiłków”.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo by MOHD AZRIEN AWANG BESAR on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x