Tokijska straż pożarna wykorzystuje Animal Crossing

Straż pożarna ma wykonuje jedną z najbardziej niebezpiecznych i brutalnych prac, jakie można sobie wyobrazić, i nie ogranicza się ona tylko do zwalczania pożarów. Pojawiają się na miejscu zdarzenia, aby zapewnić pomoc w przypadku katastrofy i muszą poruszać się po gruzach i ratować życie. Ratowanie ludzi po katastrofie to tylko połowa ich zadań; często obowiązkiem straży pożarnej jest rozpowszechnianie programów uświadamiających, abyśmy my,  opinia publiczna, wiedzieli, jak zminimalizować szkody w naszym własnym środowisku.

Jednym ze sposobów na zwiększenie szans na przetrwanie silnego trzęsienia ziemi jest wiedza, gdzie stanąć. Programy bezpieczeństwa związane z trzęsieniami ziemi w Japonii podkreślają znaczenie znalezienia solidnego mebla, pod którym można by się schować, najlepiej z dala od okien, na wypadek rozbicia szyby. A co z pokojem, w którym się schronisz? Oficjalny twitter straży pożarnej w Tokio przyjął nowatorskie podejście do rozpowszechniania skutecznych porad dotyczących trzęsień ziemi:

 

 

Tłumaczenie tweeta: [Spójrz jeszcze raz na układ tego pokoju]
Według sondażu przeprowadzonego w tokijskiej straży pożarnej około 30 do 50 procent obrażeń odniesionych podczas trzęsień ziemi jest spowodowanych upadkiem lub przewróceniem mebli. Jednym z najważniejszych środków, jakie możesz podjąć, aby zachować bezpieczeństwo podczas trzęsienia ziemi, jest ułożenie mebli, tak jak robi to Atsuo [w tym filmie]. Obejrzyj też ten inny film, który mamy!
#AnimalCrossing #DisasterproofIsle #FurnitureMoving

Atsuo odnosi się do awatara Animal Crossing z filmu, nazwanego na cześć oficjalnej maskotki tokijskiej straży pożarnej. Jest ubrany w niebieski mundurek męskich uczniów szkoły podstawowej zaangażowanych w BFC, organizację dziecięcą związaną ze strażą pożarną, podobną do harcerzy.

 

 

Departament wykorzystywał już wcześniej swoje konto Animal Crossing, jak w tym tweecie, w którym ostrzega o niebezpieczeństwach związanych z pozwalaniem dzieciom bawić się w pobliżu okien lub balkonów.

 

 

Lub to przypomnienie, że aby uchronić się przez udarem cieplny, trzeba pozostawać nawodnionym, chłodzić się i nosić kapelusz lub inne nakrycie głowy.

 

Nie da się zagwarantować, że nie będziesz poszkodowany w katastrofie, ale biorąc te pomocne i łatwe do zrozumienia zasady, pomogą one zmniejszyć ryzyko bycia ofiarą upadku swoich własnych mebli.

 

Źródło: Twitter / @ Tokyo_Fire_D | Zdjęcia: Photo by Tomas Eidsvold on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x