Deska przepłynęła 8368 kilometrów

What's Happening Hawaii

Firefighters were kept busy in Kunia Sunday; Hawaii hits a coronavirus milestone; and a lost surfboard is found thousands of miles from its home.Dillon Ancheta has a look at your top stories.#HNN #IGTV

Publiée par Hawaii News Now sur Dimanche 16 août 2020

Hawajczyk, który zgubił deskę surfingową w wodzie ponad dwa lata temu, poinformował, że zaginiona deska została znaleziona 5200 mil (~8368 kilometrów) dalej na Filipinach.

Doug Falter, lat 35, powiedział, że surfując w lutym 2018 roku, smycz przywiązująca do niego deskę surfingową się poluzowała i deska została porwana przez fale.

„Płynąłem tak szybko, jak tylko mogłem, aby do niej dopłynąć. Pobiegłem z jednego końca Waimea Bay na drugi brzeg i wspinałem się po skałach, próbując zobaczyć gdzie jest, aż zrobiło się zupełnie ciemno” – napisał Falter w poście na Facebooku .

Surfer powiedział, że ostatecznie stracił nadzieję na odnalezienie zagubionej deski, ale Lyle Carlson, człowiek, który zaprojektował deskę, niedawno otrzymał wiadomość od człowieka imieniem Giovanne z Filipin. Giovanne powiedział, że kupił deskę za 40 dolarów od rybaka, który znalazł ją w wodzie. Użył oznaczeń na desce, aby zidentyfikować jej twórcę i postanowił spróbować ustalić, w jaki sposób znalazła się luźno pływająca w oceanie. Carlson rozpoznał przedmiot jako dawno zaginioną deskę Faltera.

Giovanne, nauczyciel, powiedział Falterowi, że planuje użyć deski do nauki surfowania, ale nie ma u nich lokalnych sklepów, które sprzedają artykuły do ​​surfowania. Falter poinformował, że zbiera teraz pieniądze na wysyłanie wosku do surfingu i innych artykułów do Giovanne, aby on i jej uczniowie mogli nauczyć się surfować.

„Tak jak byłem zdenerwowany, kiedy ją zgubiłem, teraz cieszę się, że moja deska wpadła w ręce kogoś, kto chciał nauczyć się tego sportu” – napisał Falter. Falter powiedział, że ma nadzieję, że w końcu uda się na Filipiny, aby prowadzić osobiste lekcje dla nauczyciela i jego uczniów.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo by Nareeta Martin on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x