Japońska firma tworzy maski na twarz dla muzyków

Ostatnio dużo się mówi o maseczkach, a ludzie dyskutują, gdzie ich używać, kiedy ich używać i czy ich używać. W Japonii, znaczna większość populacji używa masek, gdziekolwiek i kiedykolwiek jest to możliwe, nawet w momentach, kiedy wydaje się to niepotrzebne lub niepraktyczne.

Jedną z tych niepraktycznych okazji byłaby gra na instrumencie. Instrumenty takie jak saksofon, trąbka, flet, klarnet, wymagają niezakłóconego dostępu do ust, aby wydobywać dźwięk. Jak więc można zbliżyć usta do instrumentu, mając na sobie maseczkę?

Nowej maseczka stworzona dla muzyków przez japońską firmę Shimamura Music

Tokijska firma Shimamura specjalizuje się w produkcji instrumentów muzycznych, ale widząc zapotrzebowanie na maski dla muzyków, połączyła siły z firmą Technad z Gifu, producentem produktów z żelem krzemionkowym, w celu stworzenia “Silica Clean Wind Instrument – Antybakteryjna, dezodoryzowana trójwymiarowa maska”

Shimamura mówi, że chcieli stworzyć maseczkę, która pozwoli muzykom cieszyć się muzyką podczas pandemii, jednocześnie pomagając im szanować zdrowie innych muzyków z którymi grają. Ta osłona twarzy ma szczelinę, przez którą można wystawać usta, co pozwala zakryć nos – i usta, gdy ich nie używasz podczas gry.

Wnętrze maski pokryte jest specjalną ściereczką zawierającą krzemionkę, która utrzymuje ją w dezodoryzacji przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wilgotności dla maksymalnego komfortu. Jony srebra osadzone w tkaninie zapewniają ochronę antybakteryjną, a kształt maski zapewnia również dużą swobodę ruchu, co jest plusem dla grających na instrumentach dętych.

Kiedy nie jest używana podczas ćwiczeń lub występów, szczelina w masce może być zakryta od wewnątrz

Maska występuje w małych i średnich rozmiarach, odpowiednich dla małych dzieci i dorosłych, oraz trzech wersjach kolorystycznych: białej, jasnoszarej i czarnej.

Maska wielokrotnego użytku będzie dostępna w sprzedaży detalicznej za 1848 jenów (64,38 PLN) w sklepach Shimamura Music w całej Japonii i w Internecie. Maseczka będzie dostępna w sprzedaży od 18 sierpnia.

Źródło: Shimamura Music | Zdjęcia: Shimamura Music

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x