Wypadek na rondzie przed otwarciem

Rondo o wartości 2,3 miliona funtów, które stawia rowerzystów i pieszych nad kierowcami, musiało zostać zamknięcia na trzy noce po wypadku samochodowym – dzień przed ceremonią otwarcia.

Pojawiły się obawy, że niektórzy kierowcy nie zrozumieją, jak działa rondo w stylu holenderskim, ale Rada Cambridgeshire twierdzi, że jego projekt nie odegrał żadnej roli w wypadku. Kierowca uderzył  latarnie obok jednego z przejść dla pieszych na rondzie w dniu 30 lipca – i obecnie jest ono zamknięte na trzy noce, dzięki czemu można przeprowadzić niezbędne naprawy.

Rondo zostało zaprojektowane w taki sposób, aby podczas wjeżdżania na rondo i zjeżdżania z niego kierowcy ustępowali miejsca pieszym i rowerzystom.

Koszt budowany pierwotnie szacowano na 800 000 funtów, ale rachunek prawie się potroił z powodu dodatkowych prac komunalnych i komplikacji związanych z koronawirusem. W oświadczeniu, Rada Hrabstwa Cambridgeshire stwierdziła: „Wypadek wydarzył się 12 dni temu, zanim rondo zostało otwarte a światła drogowe były ustawione na tymczasowym trybie. Samochód zderzył się z kolumną latarni, powodując ich lekkie pochylenie.”

Źródło: news.sky.com | Zdjęcia: news.sky.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x