Rzuć okiem na Muzeum Godzilli , które jest hołdem dla spuścizny gigantycznego potwora.

Jeśli jesteś fanem Godzilli, będziesz chcieć odwiedzić japońską prefekturę Hyogo, ponieważ właśnie otworzyli pierwsze na świecie muzeum Godzilli. Jest to część najnowszej atrakcji parku anime Nijigen no Mori na wyspie Awaji, znanej jako „Godzilla Geigeki Sakusen ~ Kokuritsu Godzilla Awaji-shima Kenkyuu Center ~” lub „ Operacja przechwycenia Godzilla Awaji ~ National Awaji Institute of Godzilla Disaster ~ ”.

Cała atrakcja nie jest jeszcze otwarta, ale wygląda na to, że będzie marzeniem każdego fana Godzilli. Będzie zawierał tyrolkę, dzięki będziesz mógł z bliska zobaczyć ciało ogromnej, zamarzniętej Godzilli, wjeżdżając do jej pyska aby zobaczyć jak wygada w środku lub przejechać w okół jej ciała aby obserwować jak wygląda na zewnątrz. Będzie też strzelanka, w której trzeba zniszczyć komórki, które odpadły z zamrożonego ciała Godzilli, aby powstrzymać je przed rozmnażaniem. Dostępny też będzie dziesięciominutowy film informacyjny o tworzeniu atrakcji w muzeum Nijigen no Mori, sklep i jedzenie w stylu Godzilli.

Nie ogłoszono, kiedy cała atrakcja zostanie otwarta. Główną atrakcją muzeum są dioramy różnych scen z różnych filmów Godzilli, wykonane we współpracy z firmą Toho odpowiedzialną za produkcję filmów. Wśród nich znajdziesz stare kostiumy Godzilli i zestawy do budowania używane w filmach. Będzie też sala wypełniona około 80 różnymi figurkami Godzilli, ekspozycja rekwizytów z magazynu Toho Co.

 

 

W obiekcie będzie znajdować się sklep z pamiątkami, w którym będzie można kupić produkty z limitowanej edycji, które można znaleźć tylko w Nijigen no Mori. Znajdująca się w parku restauracja Mori No Terrace oferuje również specjalne menu inspirowane Godzilla. Mają być warsztaty dla dzieci, podczas których można przygotować wersję tradycyjnego „fukimodoshi [tradycyjna bielizna dla dorosłych mężczyzn]” z wyspy Awaji.

Wstęp do muzeum kosztuje 1000 jenów (34,87 PLN) dla dorosłych i 800 jenów (27,90 PLN) dla dzieci, a bilet dla dzieci obejmuje warsztaty fukimodoshi. Małe otwarcie – obejmujące muzeum, sklep, menu i warsztaty – odbywa się teraz, potrwa tylko do 31 sierpnia, a następnie pozostanie zamknięte do czasu otwarcia reszty atrakcji.

Informacje o parku
Nijigen no Mori / ニ ジ ゲ ン ノ モ リ
Prefektura Hyogo Awaji City Kusumoto 2425-2
兵 庫 県 淡 路 市 楠 本 2425 番 2 号
Otwarte codziennie od 10:00 do 22:00
Ceny i godziny różnią się w zależności od atrakcji; proszę sprawdzić stronę internetową, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 

Źródło: PR Times | Zdjęcia: PR Times

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x