Kości ponad 1500 osób znalezione na placu budowy stacji

Kiedy ludzie myślą o japońskim mieście z bogatym dziedzictwem kulturowym, Kioto jest pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, ale Osaka nie ustępuje Kioto pod względem historycznym. Nadbrzeżne położenie Osaki łączyło ją ze szlakami handlowymi nawet w czasach feudalnych Japonii, a miasto rozciągające się od Zamku Osaka było najbardziej kwitnącym ośrodkiem kupieckim i handlowym w kraju, kiedy Tokio było jeszcze zaściankowym miastem o nazwie Edo.

Jako trzecie co do wielkości miasto Japonii pod względem liczby ludności, Osaka nadal jest ruchliwym miejscem. Obecnie w obszarze na północ od stacji Osaka trwa przebudowa miasta.

Dzielnica wokół stacji Osaka nosi nazwę Umeda , a podsekcja, w której ma miejsce przebudowy, nosi nazwę Umekita (połączenie „Umeda” i kita / „północ”). Kiedyś była znana jako Umeda Haka lub Umeda Grave, jeden z siedmiu głównych cmentarzy w Osace. Z tego powodu zespoły archeologów podczas przebudowy Umekita odkryły kości ponad 1500 osób na terenie placu budowy,

 

 

 

Obserwowano różne style pochówku, od zamkniętych drewnianych trumien po beczkowate otwarte pojemniki, a także gliniane trumny zwane kameganbo („trumny żółwiowe”) . Chociaż kremacja jest obecnie normą w Japonii, geodeci znaleźli zarówno skremowane, jak i nieskremowane szczątki. Kilka ciał zostało również pochowanych wraz z przedmiotami pogrzebowymi, takimi jak juzudama (różaniec podobny do różańca), rokusenmon (zestaw sześciu monet używanych do opłacenia przejścia przez rzekę Sanzu, która ma oddzielać świat żywych od świata zmarłych), fajki i gliniane lalki.

W innej części stanowiska, oddzielonej od terenu trumien kamiennych murem, znaleziono masowy grób z ciałami zmarłych przykrytych jedynie ziemią. Biorąc pod uwagę liczbę osób, które najwyraźniej zostały pochowane w tym samym czasie, naukowcy podejrzewają, że pochówek mógł nastąpić w następstwie zarazy, która pochłonęła życie wielu osób w krótkim czasie.

To nie pierwszy raz, kiedy urbanistyka w Osace odkrywa ciała, ponieważ badanie przeprowadzone w 2017 roku ujawniły szczątki około 200 osób. Jednak nowe odkrycie jest największym w historii Osaki. Naukowcy uważają, że groby w najnowszym odkryciu należały do ​​zwykłych ludzi, a nie członków arystokracji, a dalsze badania mogą dostarczyć nowych informacji na temat stylu życia i zwyczajów pochówkowych zwykłych Japończyków w późnych latach okresu Edo (1603-1868) i w pierwszych 20 lat okresu Meiji (1868–1912), kiedy cmentarz był nadal czynnie użytkowany.

 

 

Źródło: Mainichi Shimbun, Osaka City | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x