Wygląda na to, że wszyscy mają teraz Snapchata, ale poza fajnymi filtrami i funkcjami komunikatora internetowego, czy jest jeszcze coś ciekawego w tej aplikacji?

Sprawdź poniżej dziesięć najważniejszych faktów na temat Snapchata!
#1 | Posiłki na Instagramie a drinki na Snapchacie

Według ostatnich statystyk oszałamiające 93% użytkowników Snapchata wysłało komuś zdjęcie swojego drinka!

#2 | Mniejszy tylko od FaceBooka

Snapchat stał się tak popularny, że Facebook jest jedynym rywalem, który może mu zagrozić. Snapchat regularnie zajmuje drugie miejsce, zaraz za naszą ulubioną aplikacją społecznościową.

#3 | Najlepsi przyjaciele czy nie?

Użytkownicy Snapchata oszaleli w 2015 roku, kiedy odebrano im funkcję „najlepszych przyjaciół”. Przed tą aktualizacją użytkownicy mogli zobaczyć najlepszych przyjaciół innych użytkowników. 64% ludzi nadal chce, aby lista „najlepszych przyjaciół” wróciła.

#4 | Jeśli za pierwszym razem się nie uda, spróbuj ponownie

Założyciele, Evan Spiegel, Reggie Brown Poster i Bobby Murphy, wypróbowali 34 projekty, zanim wpadli na pomysł Snapchata. Ich pomysł został skrytykowany, ale dobrze, że to ich nie zniechęciło.

#5 | Oryginalnie Snapchat miał nosić nazwę Picaboo

Kiedy projekt zaczął się w 2011 roku, nosił nazwę Picaboo, ale w 2012 roku został przemianowany na Snapchat.

#6 | W aplikacji jest udostępniane ponad 3,5 miliardów zdjęć i filmów każdego dnia

Od 2016 r. Użytkownicy Snapchata codziennie oglądają ponad 3,5 miliardów zdjęć i filmów. Liczba ta wzrosła z 2 miliardów w maju 2015 r.

#7 | Filtry to jedna z najpopularniejszych funkcji

W 2015 roku Snapchat wprowadził różne filtry, które użytkownicy mogli dodawać do swoich zdjęć i filmów. Uważa się, że znacząco przyczyniło się to do wzrostu popularności aplikacji.

#8 | Kobiety używają aplikacji częściej niż mężczyźni

70% osób korzystających ze Snapchata to kobiety, a jedynie 30% to mężczyźni. Od 2016 r. Ponad połowa użytkowników jest w wieku od 18 do 34 lat.

#9 | Evan Spiegel i Taylor Swift?

W latach 2014-2015 współzałożyciel Evan Spiegel i piosenkarka popowa Taylor Swift podobno mieli romans. Czy napisała już o tym piosenkę?!

#10 | Facebook bardzo chciałby kupić Snapchata

Mark Zuckerberg najpierw zaoferował miliard dolarów za Snapchata, ale kiedy oferta została odrzucona, wrócił z sumą 3 miliardów dolarów. Po raz kolejny odrzucony wrócił następnego dnia, obiecując czek na 4 miliardy dolarów. Jego oferta nie została przyjęta.

 

 

Źródła: Link, Link1

Zdjęcia: Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x