Od czasu debiutu telewizyjnego w 2013 roku, animowany serial science-fiction Rick i Morty zabiera widzów na szaloną przejażdżkę przez nieskończoną rzeczywistość i alternatywne wymiary, gdzie wszystko jest możliwe i nic nie jest tym, czym się wydaje. Ostatnio ekscentryczny szalony naukowiec Rick i jego 14-letni wnuk Morty – zainspirowani przez Doca Browna i Marty’ego McFly z serii Powrót do przyszłości – przenieśli swoje przygody do bardziej znanych scenerii. Seria krótkich animowanych filmów pojawiła się na kanale Adult Swim na YouTube .

Wcześniejszy, jeden z krótkich filmów pokazywał pojedynek postaci stylizowanych na samurajów, dziejąc się w starej Japonii. Teraz duet udał się do tętniącej życiem stolicy Tokio w obecnych czasach, pojawia się cała masa odniesień do anime i popkultury. Fani anime zauważą aluzje do klasyków, takich jak Dragon Ball i Akira. Fani Ricka i Morty’ego będą podnosić szczęki z podłogi, gdyż wideo wydaje się potwierdzać teorię fanów, że Rick i Morty to w rzeczywistości ta sama osoba .

Spójrz na poniższy klip:

Klip trwa osiem i pół minutowy. Na początku, Rick przybywa na lotnisko Haneda samolotem i spotyka się z tatuażystą członków Yakuza którzy oferuje mu mleko do kawy w publicznej łaźni. Pokazane są tutaj niektóre znane miejsca w Tokio, w tym Tokyo Tower, Kaminarimon Asakusa w Sensoji i światowej sławy Shibuya Scramble Crossing. Dowiadujemy się, że istoty są eliminowane, a przeszłość jest wymazywana przez ludobójcę (Genocider).

Tokio zostało prawie całkowicie zniszczone, z wyjątkiem “jednego miejsca, które po prostu nuci” – Kabukicho w Shinjuku. Ta popularna dzielnica rozrywkowa, opisana przez Morty’ego jako “miasto seksu, przemocy i hazardu”, jest doskonale oddana w klipie – choć z większą przemocą uliczną – dzięki reżyserowi Takashi Sano i Telecom Animation Film ( Detective Conan , Lupin III | studio odpowiedzialne za animację).

Artystyczna interpretacja pozwala na pojawienie się gigantycznego Królika Playboya w miejscu, w którym znajduje się głowa gigantycznej Godzilli w Kabukicho.

Japońscy aktorzy podkładający głos Ricka i Morty’ego, to Yohei Tadano i Keisuke Chiba, ponownie wcielają się już w te role wcześniej, ale kiedy panowie spotykali się przy tej produkcji, następiła zamiana głosów, która wydaje się potwierdzać teorię fanów, że dwie postacie to w rzeczywistości jedna osoba.

Podczas jednej ze scen przezroczysta ściana stapia twarz Morty’ego z odbiciem Ricka i obie nakładają się na siebie. Rick obiecuje, że wkrótce znowu wyruszą na przygody, mówiąc przejmująco: “Nasz czas należy do nas. Nie pozwolę im tego dotknąć”. Następnie żegna się z wnukiem słowami „Do zobaczenia później, Rick Sanchez! ”I w tym momencie Morty wygląda na równie zdziwionego jak my, ponieważ oznacza to, że Rick żegna się z Rickiem, a zatem są tą samą osobą.

Następnie wyrusza, by walczyć z Ludobójcą, dając młodszemu Rickowi eliksir, który zmieni go w Rip Van Winkle, gdy starszy Ricka zniknie. Następuje epicka scena walki, rozgrywająca się jak scena z Dragon Ball, kiedy Rick przechodzi na Super Saiyanina, by stać się “Super Rick”, a kulminacją jest eksplozja orbitalna, która wygląda niesamowicie podobnie do tej z Akiry, postapokaliptycznego filmu animowanego z 1988 roku. w reżyserii Katsuhiro Otomo.

Rick zostaje unicestwiony, a gdy film się kończy, słychać, jak Jerry zostawia wiadomość dla swojego taty Ricka o narodzinach syna, mówiąc: “Nazwaliśmy go Morty!” Sylwetka nowego Ricka, przypuszczalnie starego Morty’ego, podnosi swoją kultową piersiówkę i zastępuje ją pustą butelką po miksturze, co sugeruje, że to nie alkohol w piersiówce, ale mikstura wymazująca stare wspomnienia. Wtedy przypomina nam się coś głębokiego, o czym wspomniano na początku filmu: egzystencje są oparte na pamięci, a czas jest skrzyżowaniem wspólnych wspomnień. Gdy Morty bierze eliksir Rip Van Winkle i  Rick starzeje się w momencie narodzin Morty’ego, tworzona jest nowa linia czasu z nowymi wspomnieniami, co sugeruje, że może to być historia powstania dwóch tytułowych postaci. Może to być też po prostu kolejne wejście w niekończącą się, cykliczną, przejściową naturę Ricka i Morty’ego, którzy przez cały czas zmieniają formy, eksplorując nieskończone królestwa czasu i przestrzeni.

Źródło: YouTube/Adult Swim | Zdjęcia: YouTube/Adult Swim

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x