Apartament do mieszkania razem na próbę

Mieszkające razem niezamężne pary stały się w dużej mierze akceptowane w społeczeństwie japońskim, ale nadal istnieją pewne przeszkody utrudniające parom wspólne zamieszkanie. Po pierwsze, wynajmowanie nowego mieszkania w Japonii wiąże się z ogromnymi kosztami. Oprócz kaucji i przedpłaty za ostatni i pierwszy miesiąc czynszu, jest też opłata dla agencji mieszkaniowej równa jednomiesięcznemu czynszowi oraz opłata znana jako reikin / „key money”, zasadniczo napiwek dla wynajmującego, który często jest równy tyle co kolejne dwa miesiące czynszu.

Do tego dochodzi fakt, że wiele japońskich apartamentów nie ma klimatyzacji, kuchenek / piekarników, a nawet oświetlenia wewnętrznego. Jeśli mieszkasz na japońskich przedmieściach lub w mieście, prawdopodobnie nie masz samochodu, co oznacza, że ​​ty i twój partner będziecie musieli zatrudnić firmę przeprowadzkową, aby przetransportować wszystko, czego nie chcesz przewozić pociągiem do nowego mieszkania.

Teraz, jeśli odkryjesz, że chcesz spędzić z kimś resztę swojego życia, wszystkie te koszty zaczynają brzmieć jak inwestycje. Jeśli nie masz stuprocentowej pewności, że twoja miłość będzie trwać wiecznie, jest to ogromne ryzyko finansowe, zwłaszcza jeśli okaże się, że nie dogadujecie się mieszkając razem. Powrót do własnego mieszkania oznacza dla obu stron ponowne przejść przez wszystkie te koszty. Podsumowując, to naturalne, że japońskie pary czują dodatkowe obawy przed zamieszkaniem razem, ale w tym Otameshi Dosei chce pomóc.

Otameshi Dosei można przetłumaczyć jako „Próba Związku” i jest to sposób dla par w Japonii na wypróbowanie wspólnego życia, aby zobaczyć, jak zgodne są ich osobowości i czy są gotowi na ten krok w swoim związku. Firma oferuje krótkoterminowy wynajem umeblowanych apartamentów, z kosztami mediów i Wi-Fi zawartymi w stałej cenie, Otameshi Dosei właśnie uruchomił nowy program, który pozwala parom wynajmować mieszkanie razem na okres zaledwie jednego tygodnia, a ceny zaczynają się od zadziwiająco niskie 15 000 jenów (524,93 PLN). Konfiguracje mieszkań jest różna od przytulnych apartamentów typu studio do bardziej przestronnych, z czterema sypialniami.

Bez konieczności płacenia opłat agencyjnych, reikinów, a nawet kupowania mebli, pary mogą skupić się na tym, czy ich styl życia w domu się zgadza i czy naprawdę lubią spędzać razem tyle czasu, bez konieczności wydawania setek tysięcy jenów aby to sprawdzić. Nie ma również potrzeby podpisu poręczyciela / współpartnera na umowie najmu, a Otameshi Dosei z radością informuje potencjalnych najemców, że jego usługi są dostępne dla par dowolnej płci / narodowości.

Otameshi Dosei oferuje apartamenty w Tokio, Osace, Sapporo (Hokkaido) i Naha (Okinawa).

Źródło: PR Times , Otameshi Dosei | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x