10 rzeczy których nie możesz robić w Szkockim pociągu

W pociągach w Szkocji obowiązują dość dziwaczne zasady powstrzymywania złego zachowania, o którym być może nie słyszałeś. Podczas gdy nasze koleje mogą być mniej ruchliwe podczas pandemii, w godzinach szczytu mogą być chaotyczne i zatłoczone. W Szkocji istnieją regulaminy mające na celu utrzymanie kontroli i zapewnić bezpieczeństwem pasażerów. Niektóre zasady są po prostu zdroworozsądkowe, inne mogą doprowadzić do wyrzucenia z pociągu lub nawet aresztowania.

Oto kilka dziwnych zasad, których nie wolno łamać podczas podróży pociągami w Szkocji:

1. Wpychanie się do kolejki

Może się to wydawać oczywiste, ale Szkoci nie wpychają się do kolejki na stacjach kolejowych. Stanie w kolejce jest dość standardową metodą zdobywania biletu na pociągu lub wejścia do pociągu. Jeśli zostaniesz skierowany do kolejki lub poproszony ustnie przez upoważnioną osobę, musisz „dołączyć do końca” kolejki.

2. Nie bądź pijany

W pociągu możesz napić się drinka, ale alkohol jest zabroniony w pociągach ScotRail między 21:00 a 10:00 następnego dnia. Osoby bardzo pijane lub zachowujące się w sposób wskazujący na znaczące spożycie alkoholu nie mają wstępu do pociągów o każdej porze dnia. Jeśli jesteś zbyt „odurzony”, możesz zostać poproszony o opuszczenie pociągu. Nie możesz mieć „wysokoprocentowego alkoholu” w pociągu. Statut mówi: „Nikt nie może wjeżdżać na tor kolejowy ani pozostawać na nim, jeżeli jest niezdolny do wejścia lub przebywania na kolei z powodu nietrzeźwości”.

3. Pluć na tory

W sekcji „niedopuszczalne zachowanie” znajdują się zwykłe zasady, których możemy się spodziewać. Uwzględniono jednak także szczególny zakaz plucia na kolei. W regulaminie czytamy: „Nikt nie będzie pluć na kolei”.

4. Przeklinanie

Przeklinanie lub używanie jakiegokolwiek obraźliwego języka jest zabronione, nawet jeśli spóźnisz się na pociąg o ułamek sekundy.

5. Śpiew

Śpiewanie w pociągu jest nielegalne. Zgadza się – śpiewanie lub skandowanie „ku irytacji innych osób” jest łamaniem zasad. „Z wyjątkiem pisemnej zgody Operatora, żadna osoba na kolei nie może irytować śpiewem innych osób”.

6. Odtwarzanie muzyki i granie na instrumentach

Nie możesz głośno odtwarzać muzyki ani używać instrumentu muzycznego. Możesz uzyskać pozwolenie na odtwarzanie muzyki od operatora pociągu. Prawo stanowi: „Z wyjątkiem pisemnej zgody Operatora, żadna osoba na kolei nie może, irytować innych poprzez: (ii) używanie jakiegokolwiek instrumentów, przedmiotów lub sprzętu do produkcji lub reprodukcji dźwięku”.

7. Zakaz hazardu

To ma sens, ponieważ nie możesz nigdzie uprawiać hazardu bez licencji. Gry w pokera lub zakłady na pieniądze są zabronione, a wszelkie „nieautoryzowane” gry hazardowe są zabronione na kolei. „Nikt nie może uprawiać hazardu na jakiejkolwiek części linii kolejowej z wyjątkiem legalnego hazardu w lokalach upoważnionych do tego przez Operatora” – stwierdza prawo.

8. Zwierzęta potrzebują biletu

Kto by pomyślał, że zwierzęta muszą mieć bilety? „Nikt nie może wprowadzać do pociągu zwierzęcia bez ważnego biletu na to zwierzę, jeżeli operator wymaga posiadania ważnego biletu na przewóz takiego zwierzęcia”, zgodnie z regulaminem.

9. Nie możesz przekazać swojego niewykorzystanego biletu innej osobie

Nie możesz przekazać swojego niewykorzystanego biletu komuś innemu – nawet jeśli robisz to z dobrej woli. Przekazanie biletu jest niezgodne z regulaminem. „Nikt nie może przekazać ani odebrać niewykorzystanego lub częściowo wykorzystanego biletu, z zamiarem wykorzystania go w podróży, chyba że warunki użytkowania biletu wyraźnie zezwalają na takie przeniesienie”.

10. Poczekaj, aż ostatnia osoba wyjdzie z pociągu

Nie możesz wejść do pociągu, aby zająć miejsce, zanim wszyscy nie wysiądą. Zawsze powinieneś postępować przyzwoicie i czekać, aż wszyscy wyjdą z pociągu, zanim wsiądziesz, ponieważ inaczej łamiesz regulamin.„Nikt nie może wejść przez żadne drzwi pociągu, dopóki nie przejdzie przez nie osoba opuszczająca pociąg”.

 

Źródło: dailyrecord.co.uk | Zdjęcia: Getty Images

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x