Uroczysty “ogień” kanji w Kioto zapalił się zawcześnie

Coroczna ceremonia w Kioto Gozan no Okuribi, podczas której duże kształty są tworzone przy użyciu kilku ognisk na zboczach gór, została drastycznie ograniczona w tym roku, aby zapobiec gromadzeniu się dużych tłumów i potencjalnemu rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Pierwszym i najważniejszym kształtem jest Daimonji, w którym pali się 75 ognisk w kształcie kanji oznaczającego „duży”. W tym roku na 16 sierpnia zaplanowano rozpalenie tylko sześciu ognisk.

Dla wielu w Kioto było to wielką niespodzianką, kiedy pełny symbolem, pojawiło się w jego tradycyjnym miejscu w nocy 8 sierpnia . Kształt wydawał się być wykonany z jakiegoś rodzaju świateł elektrycznych i pojawił się po raz pierwszy około 23:00 i trwał około 50 minut .

Niektórzy mieszkańcy byli zachwyceni nagłym pojawieniem się, ale organizatorzy Gozan no Okuribi byli wściekli. Ogniska były tradycyjnie rozpalane pod koniec sezonu Obon, aby pomóc odesłać duchy odwiedzające przodków.

Z duchowego punktu widzenia, rozpalanie ognisk jeszcze przed rozpoczęciem sezonu Obon byłoby raczej dezorientujące dla duchów zmarłych krewnych. To tak, jakby zgasić wszystkie światła w domu, gdy Twoi goście wjeżdżali na podjazd. Oficjalnymi organizatorami Daimonji są w dużej mierze rodziny, które są właścicielami ziemi, na której rozpalane są ogniska, i chociaż pozwalają ludziom swobodnie wędrować po tych górach, prawdopodobnie nie lubią ludzi rysujących gigantyczne logogramy.

Wydaje się, że ktokolwiek to zrobił, miał dobre intencje i po prostu próbował uszczęśliwić ludzi. To był naprawdę dobry pomysł, aby światła zapalały się w nieoczekiwanym, ale bardziej odpowiednim czasie, aby można było się nimi cieszyć w pełnej krasie oraz unikać tłumów. To tylko jeden z tych rzadkich przypadków, w których prawdopodobnie łatwiej byłoby poprosić o pozwolenie niż o przebaczenie.

Źródło: Sankei News , My Game News Flash | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x