Okulary Mahatmy Gandhiego trafią pod młotek

Pracownicy East Bristol Auctions powiedzieli Sky News, że w zeszły piątek (31.07) pewien mężczyzna wrzucił do ich skrzynki na list przesyłkę. Ponieważ nie pracują w weekendy, przesyłka zostały znalezione dopiero w następny poniedziałek. Mój kolega podniósł list, rozerwał kopertę i znalazł w środku krótką notatkę:”Te okulary należały do ​​Gandhiego, zadzwoń do mnie”– powiedział Andrew Stowe, jeden z licytatorów. Kontynuował: Przeczytałem list, kontynuowałem poranne obowiązki, a potem w porze lunchu pomyślałem:”Cóż, zadzwońmy do tego dżentelmena, zobaczmy, co to za historia”. Kilka godzin później odkryliśmy, że jest to bardzo ważne znaleziska historyczne. Oddzwoniłem do tego dżentelmena … jego dokładne słowa brzmiały: “Jeśli nie są dobre, po prostu je wyrzuć”.

Powiedziałem mu, że uważam, że są warte 15 000 funtów i wydaje mi się, że prawie spadł z krzesła. Pan Stowe mówi, że okulary należały do ​​wuja sprzedawcy, który pracował w RPA mniej więcej w tym samym czasie, gdy był tam Gandhi – między 1910 a 1930 rokiem. Wujek otrzymał je za pomocy Gandhiemu i były przekazywane z pokolenia na pokolenie.

To prawdopodobnie najsłynniejsza para okularów, jakie kiedykolwiek mieliśmy i najważniejsze historyczne przedmioty, jakie znaleźliśmy – powiedział Stowe.

Okulary Mahatmy Gandhiego trafią do sprzedaży 21 sierpnia

Są tak kultowe, jak gitara Jimiego Hendrixa dla Jimiego Hendrixa. Są ważnym i kultowym kawałkiem historii, są bardzo ważne nie tylko dla nas, ale także dla sprzedawcy i dla większości świata, są bardzo wyjątkowe.

Pan Stowe dodał, że okulary mogą faktycznie kosztować „znacznie więcej” niż ich szacunkowa cena, wszystko okaże się gdy trafią do sprzedaży pod koniec tego miesiąca.

Oczywiście Gandhi jest jedną z najbardziej ikonicznych postaci w naszej współczesnej historii i kiedy myślisz o Gandhim, myślisz o okularach, chustach, sandałałach.

Okulary Gandhiego zostały znalezione w skrzynce na listy domu aukcyjnego

Pan Stowe powiedział, że ma nadzieję, że okulary trafią do muzeum, dodając, że są „częścią historii każdego na świecie i prawdopodobnie zasługują na to, aby gdzieś je wystawiać”.

Okulary Mahatmy Gandhiego trafią pod młotek w ramach aukcji internetowej, która odbędzie się 21 sierpnia.

Źródło: sky.com | Zdjęcia: sky.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x