Koronawirus a opłatek podczas Komunii Świętej

Wikariusz kościoła anglikańskiego używa pałeczek do podawania opłatka parafianom podczas Komunii Świętej, przestrzegając jednocześnie protokołów bezpieczeństwa związanych koronawirusem.

Wielebna Eileen Harrop czerpała inspirację ze swojego chińskiego dziedzictwa kulturowego, stosując niezwykłe podejście do zachowania dystansu społecznego, gdy kościoły ponownie otworzyły się na publiczne nabożeństwa.

Rada Kościoła anglikańskiego dotycząca Komunii Świętej mówi: podczas pandemii koronawirusa, osobom udzielającym komunii należy podawać tylko opłatek, a nie wino, ponieważ nie powinno być „zwykłego kielicha”. Wielebny Harrop, wikariusz St Mary’s w Gainford i St Andrew’s w Winston w hrabstwie Durham, uważa, że ​​najlepszym sposobem podawania opłatka podczas Eucharystii są bardzo długiej pałeczki.

Wielu moich parafian było bardzo zaniepokojonych myślą o przyjęciu komunii, wolno nam to robić tylko przestrzegając ścisłe wytyczne, aby być pewnym, że nie ma szansy na przeniesienie wirusa. Dlaczego nie mogę użyć pary długich pałeczek, prawdziwego chleba, a nie opłatka, i położyć go na rękach ludzi biorących komunie? Wielebna Harrop, który dorastał w Singapurze, niezmiennie kocha kuchnię azjatycką i używa pałeczek do wykonywania religijnych czynności w kościele,w którym służy.

Wyjaśniła, że ​​udzielanie komunii świętej przy użyciu pałeczek zapewnia, że ​​nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu, a jej parafianie czują się pewnie i mogą w niej uczestniczyć. To raczej szczególne, że długie pałeczki, których używam, są zwykle używane podczas świąt z okazji ‘Lo Hei’, co oznacza ‘wprawić w ruch podniesiony oddech życia’ – kontynuowała.

Rev Harrop nakłada przyłbice lub maskę na twarz jako środek ochronny podczas swojej posługi

Rev Harrop poszła na studia na Keele University w 1979 roku i poznała swojego męża Briana, który miał 35 lat. Para przeniosła się do Singapuru, po czym ponownie przeniosła się do Wielkiej Brytanii w 1996 roku, a święcenia kapłańskie przyjęła w 2012 roku.

Źródło: sky.com | Zdjęcia: sky.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x