Policja w Missouri poinformowała, że ​​po ucieczce z sanktuarium w hrabstwie Jefferson dwa szympansy zostały schwytane. Grant Bissell, rzecznik biura szeryfa hrabstwa Jefferson, powiedział, że policja zareagowała na wezwanie pracowników z Critter Lane Petting Zoo w Valles Mines, kiedy szympansy uciekły z Missouri Primate Foundation, na południe od Festus, wczesnym niedzielnym popołudniem.

Samiec szympansa został złapany na posesji w pobliżu sanktuarium około 14:30, a samica została schwytana około 15:45. Naczelne zostały zbadane przez lekarza weterynarii po  złapaniu, aby upewnić się, że nie mają obrażeń. Bissell powiedział, że uważa się, że szympansy uciekły z wybiegu z powodu niezabezpieczonego zamka. Kobieta w sanktuarium odniosła niewielkie obrażenia podczas ucieczki, ale odmówiła leczenia. Szympans uciekł z ośrodka 30 lipca i był widziany, gdy próbował otworzyć drzwi samochodu.

Tonia Haddix, właścicielka siedmiu szympansów z Fundacji Prymatów Missouri, powiedziała, że ​​klatki były czyszczone i tą okazję szympansy wykorzystały do ucieczki. Instalowane są podwójne drzwi, aby zapobiec przyszłym incydentom. Mamy wiele dobrych zasad bezpieczeństwa, ale czasami, nie ma znaczenia, jak wyszukany jest twój obiekt, mechanizmy zawodzą – powiedział Haddix w wywiadzie dla St. Louis Post-Dispatch.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo by satya deep on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x