Nastolatka była związana drutem, aby uniemożliwić jej ucieczkę. W zeszłym miesiącu rodzice z Saitamy, prefektura na północ od Tokio, zawieźli swoją córkę w wieku licealnym na lokalny dworzec kolejowy, aby ta mogła jechać do Tokio. Nie wróciła do domu, więc zaniepokojeni rodzice skontaktowali się z policją i zgłosili jej zaginięcie, ale jej miejsce pobytu pozostało nieznane.

Teraz wiadomo, że 4 lipca dziewczyna udała się do dzielnicy Shinjuku w Tokio, gdzie spotkała się z Hiroyasu Goto, 44-letnim mężczyzną, którego poznała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Stamtąd obaj pojechali do mieszkania Goto w Jokohamie w prefekturze Kanagawa. Spotkania bez nadzoru między uczennicami a mężczyzną dwa razy starszym od niej, którzy mieszkają dwie prefektury dalej, nie kończą się dla dziewczyny najlepiej. W pewnym momencie Goto jej telefon i uwięził dziewczynę w swoim domu.

Na szczęście nawet bez telefonu dziewczynie udało się znaleźć sposób na wezwania pomocy. Wieczorem 5 lipca, nieco ponad miesiąc po tym, jak się spotkali, dziewczyna użyła konsoli do gier wideo, którą Goto miał w mieszkaniu, aby połączyć się z Internetem i skontaktować się z Policyjnym biurem pomocy online prefektury Saitama. Wysyła wiadomość e-mail z informacją „Jestem porwana i nie mogę uciec”. Poprzez wysyłanie wiadomości do policyjnego biura pomocy, policja była w stanie ustalić, gdzie przetrzymywana jest dziewczyna, a funkcjonariusze zostali wysłani do mieszkania Goto. Po przybyciu na miejsce znaleźli dziewczynę  przywiązana metalową liną do rury.

Dziewczyna, nie miała widocznych obrażeń a Goto został aresztowany, mówiąc: „To nie pomyłka, ja ją uwięziłem”. Śledczy próbują obecnie ustalić dokładny łańcuch wydarzeń, w wyniku których dziewczyna poznała Goto, zgodziła się z nim spotkać i trafiła do jego domu.

 

 

Źródło: Źródła: TBS via Hachima Kiko , NHK News Web | Zdjęcia: Photo by Nikita Kachanovsky on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x