Niezwykłe oznaki porodu o których możesz nie wiedzieć

Jane Barry, położna i pielęgniarka zajmująca się zdrowiem dzieci, wymienia 9 oznak niezwykłych oznak zbliżającego się porodu.

W okresie poprzedzającym trzeci trymestr ciąży, poród jest zwykle głównym tematem dla kobiety. Wszystkie kobiety doświadczą tego inaczej. Istnieją typowe objawy, na które należy zwrócić uwagę: bóle pleców, skurcze, biegunka i wymioty, ale one nie zawsze występują. Nie, zawsze wody płodowe odchodzą, aby dać wskazówkę, że niedługo będziesz rodzić. Według WebMD tylko 15 procent kobiet rozpoczyna poród tym znakiem. Jane Barry, położna i pielęgniarka zajmująca się dziećmi, rozmawiała z kidspot.com.au, aby podzielić się niektórymi znakami ostrzegawczymi, o których możesz nie wiedzieć.

1. Ból krzyża

Ból pleców jest powszechną oznaką porodu. To, co może zacząć się jako tępy ból, z upływem czasu staje się coraz bardziej niewygodne i bolesne. Pozycja dziecka może powodować duży nacisk na kość ogonową kobiety, co może powodować dyskomfort w okresie poprzedzającym poród.

2. Częste korzystanie z toalety

Możesz poczuć, że chce Ci się sikać ale po przyjściu do toalety okazuje się, że nic z tego nie będzie. Ta zwiększona potrzeba oddawania moczu może wynikać z ruchu głowy dziecka, opadającej do miednicy. Wywierany jest większy nacisk na pęcherz moczowy.

3. Nagła potrzeba posprzątania domu

Jeśli obudzisz się któregoś ranka i nieoczekiwanie zdecydujesz się na wiosenne porządki, możesz przygotować torbę szpitalną.To uczucie jest znane jako “zagnieżdżanie się”. Tuż przed porodem kobiety mogą odczuwać potrzebę sprzątania „gniazda” dla swojego dziecka.

4. Ogólne uczucie ciężkości w okolicy miednicy

Niektóre kobiety mogą odczuwać obrzęk sromu podczas porodu, a inne mogą zauważyć żylaki na sromie i odbytnicy. Wynika to ze wzrostu, wagi dziecka i ilości płynów, a także zwiększonej objętości krwi i wpływu hormonalnego.

5. Przeczucie

Wiele kobiet przyznało, że wyczuwa, że ​​ich poród wkrótce się rozpocznie. Podczas gdy niektóre mogą marzyć o tej chwili, inne mogą unikać wychodzenia z domu na wypadek, gdyby nadeszła taka chwila. Przebywanie w bliskiej odległości od domu może również sprawić, że poczują się bardziej swobodnie.

6. Ból szyjki macicy

Chociaż trudno jest wyjaśnić dokładne uczucie, można je porównać do uczucia, gdy kiedykolwiek miałeś wymaz cytologiczny lub kiedykolwiek przypadkowo wepchnąłeś tampon odrobinę za wysoko. Jeśli ten obszar zaczyna powodować dyskomfort, oznacza to, że szyjka macicy mięknie i rozszerza się – zasadniczo rozciąga się w ramach przygotowań do porodu.

7. Bardziej regularne skurcze Braxtona-Hicksa

Skurcze Braxtona Hicksa to połączenie sporadycznych skurczów i rozluźnienia mięśnia macicy – są one również znane jako „fałszywe” bóle porodowe. To po prostu sposób, w jaki twoje ciało przygotowuje się do porodu – ale to nie znaczy, że prawdziwy poród się zaczyna lub wkrótce się zacznie. Możesz zauważyć, że te skurcze są bardziej regularne lub są bardziej równomierne odstępy między nimi.

8. Częste budzenie się

Możesz mieć trudności z uspokojeniem się w nocy lub budzić się częściej niż zwykle. Chociaż możesz nie doświadczać żadnych fizycznych objawów, takich jak te wymienione wcześniej, twoje ciało będzie przygotowywać się na to, co nadejdzie. Możesz być trochę bardziej wrażliwa.

9. „Pokaz”

Przed porodem możesz zauważyć śluz w majtkach – jest to tzw. „Pokaz”. Jest to czop śluzowy utrzymywany na miejscu przez szyjkę macicy, aby chronić dziecko przed infekcją. Oznacza to, że szyjka macicy zaczyna mięknąć i być może trochę się otwiera. Może się to zdarzyć do dwóch tygodni przed rozpoczęciem porodu.

 

 

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcia: Photo by Suhyeon Choi on Unsplash / Getty Images

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x