Ojciec ratuje dzieci przed 272 kg aligatorem

Ojciec z League City pomógł swoim dzieciom i opiekunce uciec bez szwanku po tym, jak na ich podwórku spotkał prawie 12-metrowego aligatora ważącego około 600 funtów (272 kg).

To była bestia – powiedział Andrew Grande dla Houston Chronicle. Miałem przeczucie, że chce moją córkę zjeść jako przekąskę. Grande mówi, że był w swoim domu 24 lipca, kiedy po raz pierwszy zauważył ogromnego gada wyłaniającego się z kanału za posesją. Kiedy aligator zbliżył się dzieci i opiekunki – która bawiła się na podwórku – przerzucił ich za bramę dla ochrony, donosi Houston Chronicle. Grande powiedział następnie, że wykonał kilka telefonów z prośbą o pomoc, zanim na miejscu pojawił się łowca aligatorów. Kiedy przygotowywał pętlę dla aligatora, zbliżyłem się do niego – powiedział Grande. – pętla zacisnęła się i został złapany. Wtedy rozpoczęła się bitwa. 

Po półgodzinnej próbie powstrzymania gada, łowca wezwał na pomoc strażników Teksasu. Podobno do akcji przyłączyło się również kilka osób mieszkających w sąsiedztwie. Ostatecznie potrzeba było siedmiu osób, dwóch tyczek, liny i kilku kawałków sklejki, aby schwytać i usunąć aligatora z kanału, donosi Chronicle. Wyjęcie aligatora z wody zajęło trzy godziny, ponieważ był tak duży i silny – powiedział gazecie Grande. Ciągle się obracał, trzepał i obracał. Aligator otrzymał teraz nowy dom w parku rozrywki aligatorów w Beaumont. Byli szczęśliwi, że mają aligatora, ponieważ stracili wszystkie swoje, podczas huraganu Harvey – powiedział Grande.

Texas Parks and Wildlife Department powiedział również gazecie, że aligatory przejawiają tego rodzaju agresywne zachowanie, gdy są przyzwyczajone do karmienia ich przez ludzi. League City znajduje się około 35 minut na południowy wschód od Houston.

Andrew Grande i córka

Źródło: foxnews | Zdjęcia: KPRC-TV

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x