Lalka Trolle wycofana ze sprzedaży

Lalka Trolle wyprodukowana przez Hasbro wywołała oburzenie w Internecie po tym, jak rodzic podzielił się swoim odkryciem, że zabawka wydaje bardzo “niewłaściwe”‘ dźwięki.

Trolls World Tour Giggle i Sing Poppy firmy Hasbro wydawały się początkowo słodkim prezentem, ale po bliższym przyjrzeniu się im przez mamę, Jamie Nelson Cornaby, wszystko uległo zmianie. Szybko zdała sobie sprawę, że zabawka miała cechę, o której nie było wzmianki na pudełku – między nogami, na intymnej części ciała lalki znajdował się guzik. Aby podkreślić swoje zaniepokojenie, Jamie sfilmowała, jak naciska przycisk, twierdząc, że kiedy to zrobiła, lalka wydawała „odgłosy seksualne”. W klipie mówi: Dotknij jej brzucha, a ona wydaje ciche dźwięki i jest super słodka. Pokazywałem ją mojemu mężowi i słyszałam inne dźwięki, których nigdy wcześniej nie słyszałam, a jeśli spojrzysz, tutaj jest przycisk, tutaj na jej miejscu intymnym i jeśli go naciśniesz, wydaje takie dźwięki, jak sapanie  i wiem, że niektórzy z was mogą nie myśleć, że to wielka sprawa, ale to jest złe. Kontynuowała: Po pierwsze, to nie ma informacji o tym przycisku na pudełku, nic, po prostu tam jest i wydaje dźwięk sapania, kiedy dotykasz jej miejsc intymnych, a dla mnie jest brzmi to jak dźwięki seksualne i to jest tak niepokojące”.

Przycisk nie jest wymieniony w opisach produktów firmy Hasbro dla lalki Poppy, ale mówi: Kiedy ją sadzasz, ona też wydaje inne zabawne dźwięki! Po obejrzeniu filmu koleżanka rodziców Jessica McManis postanowiła podjąć działania i wystosowała petycję wzywającą producenta do zaprzestania sprzedaży lalek. Od tego czasu firma Hasbro zdecydowała się wycofać lalkę ze sprzedaży.

Julie Duffy, wiceprezes firmy w wywiadzie dla CNN powiedział: Ta funkcja została zaprojektowana, aby reagować, gdy lalka siedziała, ale zdajemy sobie sprawę, umieszczenie czujnika może być postrzegane jako niewłaściwe. Nie było to zamierzone i cieszymy się, że za pośrednictwem naszego zespołu ds. Obsługi klienta z przyjemnością zapewniamy klientom zastępczą lalkę Poppy o podobnej wartości. Jesteśmy w trakcie wycofywania produktu do zakupu.

Źródło & Zdjęcia mirror.co.uk

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x