Kapłani Shinto błogosławią głowę robota anime o wadze 55 000 funtów (prawie 25 ton) podczas ceremonii jotoshiki. Jokohama to drugie co do wielkości miasto w Japonii, a leżące zaledwie 20 minut na południe od centrum Tokio. Wokół malowniczego portu w Jokohamie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak diabelski młyn, nadmorskie parki, a kilka temu dni pojawiła się pełnowymiarowa wersja mecha z anime Gundam.

RX-78 Gundam został wybudowany przez Gundam Factory Yokohama. RX-78 jest dziadkiem, od którego wszystkie późniejsze mechy z serii Gundam się wywodzą. Ma 18 metrów wysokości i waży 25 ton. Budowanie mecha rozpoczęło się w 2014 roku. Konstrukcja mecha została zakończona 29 lipca 2020 i z tej okazji zorganizowano jotoshiki, czyli „ceremonią zakładania głowy”, podczas której głowa Gundama została pobłogosławiona przez kapłanów Shinto, po czym została uniesiona dźwigiem i przymocowana do ramion mecha.

Yokohama Gundam po raz drugi zbudowało naturalnej wielkości model RX-78.  Pierwsza konstrukcja stała w tokijskiej dzielnicy Odaiba, zanim została zastąpiona przez RX-0 Unicorn Gundam. Jednak RX-78 może pochwalić się zdolnością, której żaden z jej poprzedników nie miał: zdolnością do poruszania się. W zewnętrznej obudowie Gundama znajduje się mechaniczny szkielet, który pozwala na poruszanie rękami i nogami.

 

 

 

Wideo z jotoshiki poniżej

Źródło: Gundam Factory Yokohama | Zdjęcia: YouTube/ガンダムチャンネル

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x