Kot przechodzi na emeryturę

Palmerston, „Chief Mouser” z brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ogłosił na Twitterze, że przechodzi na emeryturę, aby mieszkać z rodziną na wsi. Zdjęcie: Andy Rain / EPA

Palmerston, słynny kot z brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, „Chief Mouser”, ogłosił, że odchodzi na emeryturę, aby “spędzać więcej czasu relaksując się z dala od centrum uwagi”.

List zaadresowany do Sir Simona McDonalda, wiceminister w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów, został wysłany na oficjalne konto Palmerston na Twitterze, aby ogłosić, że kot wycofa się z polowania na myszy w siedzibie Foreign Office w Londynie. Palmerston, nazwany na cześć dwukrotnego premiera wicehrabiego Palmerstona, przybył do biura w 2016 roku i szybko zyskał sławę dzięki łapaniu myszy i występowaniu na zdjęciach z odwiedzającymi dyplomatami. Kot był wcześniej na pierwszych stronach gazet z powodu starć z Larrym, kotem łapiącym myszy dla premiera na Downing Street 10. W liście napisanym z perspektywy kota napisano, że Palmerston przechodzi na emeryturę, aby zamieszkać z rodziną na brytyjskiej wsi. Chociaż kończę tutaj moją formalną rolę, zawsze będę ambasadorem Wielkiej Brytanii i nowego Biura ds. Zagranicznych, Wspólnoty i Rozwoju – czytamy w liście. Ministerstwo Spraw Zagranicznych pochwaliło Palmerstona za jego zasługi w poście na Twitterze.

Wszyscy będziemy za nim tęsknić, ale życzymy mu udanej emerytury – czytamy na Twitterze.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo by Manja Vitolic on Unsplash / Andy Rain / EPA

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x