Cud że dziecko przeżyło ten poród

Cud medyczny – przeżywa dziecko urodzone z pępowiną owiniętą sześciokrotnie wokół szyi. Jeden lekarz powiedział, że nigdy nie widzieli czegoś podobnego, ponieważ maluch – i mama – są zdrowi, mimo że pępowina została owinięta wokół szyi malutkiego noworodka.

Niemowlę urodziło się naturalnie, ale ze pępowiną owiniętym ciasno wokół szyi. Nie jest niczym niezwykłym owinięcie pępowiny wokół noworodka, ale sześć razy – bez konsekwencji dla zdrowia – jest niespotykane. Jeden lekarz powiedział, że nigdy nie widzieli czegoś podobnego od 23 lat.

Ani mama, ani noworodek nie ponieśli żadnych konsekwencji zdrowotnych po tym, jak lekarzom udało się uwolnić szyję dziecka owinięta pępowiną. Cud miał miejsce w Yichang Central Hospital w mieście Yichang, w prowincji Hubei w zachodnich Chinach. Został ujawniony światu dopiero po potwierdzeniu, że dziecko jest w pełni zdrowe. Li Haur, dyrektor położnictwa, powiedział dziennikarzom: Pracuję od 23 lat i po raz pierwszy widzę pępowinę owiniętą wokół szyi dziecka sześć razy.

Dziecko nie poniosło żadnych poważnych konsekwencji po usunięciu pępowiny z szyi. Pępowina owiniętej wokół szyi dziecka nie jest rzadkością, jeśli jest wystarczająco długa, zwykle nie powoduje problemów. Lekarze zidentyfikowali problem z pępowiną owiniętą wokół szyi dziecka, gdy dziecko znajdowało się jeszcze w łonie matki.

Pępowina całkowicie owinęła szyję noworodka | Zdjęcie: Real Press / Yichang Central Hospital

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcia: Real Press

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x