4 Prawdziwe Historie Kryminalne W Które Nie Uwierzysz

4 Klub Ze Striptizem W Majami Sprzedaje Rosyjską Łódź Podwodną Kolumbijskiemu Kartelowi Narkotykowemu

W latach 90-tych Porky’s był najbardziej obrzydliwym klubem ze striptizem w Miami, a to wiele mówi. W każdym innym klubie zboczeniec, który nieustannie prosi tancerki, by deptały jego jądra, może spotykać się z dezaprobatą. W Porky’s uchodził za jednego z najlepszych klientów. W piwnicy odbywały się podziemne gry hazardowe i prostytucja, narkotyki były sprzedawane jawnie, połowa klientów to gangsterzy, a reszta była jeszcze gorsza. Klienci regularnie walczyli by zapłacić 5 dolarów za tancerkę, która leżała na podłodze z nogami w powietrzu, gdy sterowali  samochodzikiem z przypiętym wielkim dildo. Kierownik musiał przez cały czas nosić ze sobą dwa pistolety, a klienci mieli tendencję do ostrzeliwania lokalu, gdy odjeżdżali. Niektóre kluby ze striptizem obedrą Cię z pieniędzy, u Porky’ego miałeś szczęście, jeśli wyszedłeś z taką samą liczbę nerek, z jaką przyszedłeś.

Współwłaścicielem Porky’s był potajemnie jeden z najbardziej znanych i szanowanych biznesmenów z Miami, ale twarzą operacji był Ludwig Fainberg, były bandyta z rodziny Gambino, który, nosił przezwisko „Tarzan”, bo czemu by nie. Kiedy raper Vanilla Ice przedstawił go dealerowi samochodów o imieniu Juan Almeida, który obłowił się, instalując podrasowane silniki w łodziach motorowych, aby przemytnicy kokainy mogli wyprzedzić DEA, Fainberg wpadł na pomysł na dodatkowy dochód.

Wraz z niepełnoetatowym kubańskim szpiegiem i handlarzem kokainy w pełnym wymiarze godzin, Nelsonem Yester-Garrido, zrealizowali genialny plan. Związek Radziecki właśnie się rozpadł i skorumpowani rosyjscy oficerowie wojskowi sprzedawali tanio sprzęt Armii Czerwonej. To był złoty okres dla handlarzy bronią, kiedy nie można było nawet przejść się ulicą w Moskwie bez faceta w prochowcu, który oferowałby wam sprzedaż dywizji piechoty zmechanizowanej. Tarzan zasugerował wykorzystanie swoich rosyjskich koneksji do zdobycia sprzętu wojskowego dla handlarzy kokainą. W ten sposób Porky’s, klub ze striptizem z samochodem z wibratorem, został objęty dochodzeniem w sprawie sprzedaży radzieckiej wojskowej łodzi podwodnej kartelowi z Medellin.

Showtime nakręcił o tym cały film dokumentalny i dobry Boże, mamy nadzieję, że ta część jest przesadzona.

Władze miały wiele wewnętrznych źródeł, w tym kumpla Tarzana, znanego jako „kanibal”, po tym, jak odpowiedział na próbę aresztowania, odgryzając policjantowi nos. DEA zlokalizowała Cannibala w bułgarskim więzieniu i przekonała go, aby został informatorem. W międzyczasie Tarzan był bardzo dumny z telefonu, który ktoś mu dał, a który został „zhakowany” w celu wykonywania bezpłatnych połączeń w dowolnym miejscu na świecie (oczywiście rachunek został opłacony przez gliniarzy, którzy monitorowali każdą rozmowę). Władze udaremniły całą akcję, zanim okręt został dostarczony.

Jednak gangowi udało się z sukcesem dostarczyć dwa rosyjskie helikoptery wojskowe. Transakcja ta jednak nie obeszła się bez komplikacji, gdyż rozwścieczeni rosyjscy gangsterzy porwali Tarzana i zażądali działki. Sytuacja została wyjaśniona dopiero, gdy pojawił się Almeida, udając nikogo innego, jak samego Pablo Escobara. Pamiętajcie dzieciaki, jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w sytuacji, w której nieoczekiwane pojawienie się Pablo Escobara wszystko poprawi, może nadszedł czas, aby przemyśleć niektóre życiowe wybory.

3 Szalony Pościg W Brytanii

Najbardziej szalony pościg w historii Wielkiej Brytanii rozpoczął się (i zakończył) w 1909 r., kiedy łotewscy anarchiści Jacob Lepidus i Mark Helfeld okradli londyńską fabryki gumy, uciekając z około 80 funtami (obecnie około 4000 funtów). Para uciekła przez Tottenham, śmiertelnie raniąc policjanta i 10-letniego chłopca podczas ucieczki. To rozwścieczyło dobrych ludzi z Tottenhamu, którzy okazali się być bardzo silnie uzbrojeni. Szybko utworzyli wściekły tłum, który pędził za anarchistami przez pełne sześć mil.

Przedzierając się przez labirynt uliczek, anarchiści mieli nadzieję, że uda im się uciec skacząc do pobliskiego bagna. Ale tłum ruszył za nimi, prowadzony przez lokalną drużynę piłkarską, która porzuciła zmagania w połowie meczu, aby dołączyć do pościgu. Następnie cały pościg zaczął powoli brodzić przez gęste błoto, zatrzymując się tylko po to, by wymienić strzały z za osłony małych wysepek, podczas gdy policja zachęcała zdezorientowanych łowców kaczek na bagnach, by strzelali do złodziei ze strzelb.

W jakiś sposób para przedarła się przez bagna i wbiegła na ruchliwą drogę, gdzie porwała czerwony piętrowy tramwaj. Tramwaj zgrzytał, pasażerowie wyskakiwali dla bezpieczeństwa, a policjant po wydostaniu się z bagna zarekwirował pobliski wóz konny i kontynuował pościg. Lepidus trzymał woźnicę na muszce, podczas gdy Helfeld pędził na tył tramwaju, „by działać jako tylny strzelec”, strzelając do galopującego policjanta. Tymczasem reszta ścigającego tłumu zarekwirowała kolejny tramwaj i goniła za pierwszym. Wszyscy pasażerowie nie zdążyli nawet wysiąść, a w tramwaju było około 40 osób w czasie gdy policja wymieniała ostrzał z Helfeldem z otwartego górnego pokładu

Museums Victoria | W Fellows

Anarchiści w końcu wyskoczyli z tramwaju i wbiegli w alejkę, gdzie napotkali ogrodzenie. Wysoki Lepidus dzielnie przeskoczył i biegł dalej, pozostawiając swojego niższego partnera. Helfeld rozsądnie strzelił do siebie, gdy tłum gliniarzy, piłkarzy, łowców kaczek, pasażerów tramwajów i wściekłych mleczarzy wyszedł zza rogu. Sam Lepidus w końcu wbiegł do pobliskiego domu i próbował się ukryć, wczołgując się do komina. To nie zadziałało, ale pozwoliło policji podążać śladami sadzy odcisków dłoni prosto do niego.

2 Sekretne Stowarzyszenie Terroryzuje Muzea W Pogoni za Jajami

Na początku XX wieku niestosownym było aby brytyjski arystokrata wykonywał cokolwiek przypominającego pracę, ale oczekiwano od niego, że będzie zajmował się szanowanym hobby, takim jak zbieranie znaczków lub znęcaniem się nad służbą. Jedną z najpopularniejszych rozrywek dżentelmenów było zbieranie rzadkich ptasich jaj, ale potem ci okropni obrońcy przyrody zaczęli sugerować, że ptaki byłyby o wiele mniej rzadkie, gdyby większość wsobnych giermków z Norfolk przestała kraść wszystkie ich jaja. W latach dwudziestych XX wieku ekolodzy odnieśli zwycięstwo i w 1954 r. kradzież jaj dzikim ptakom stała się nielegalna.

Wściekły Lord Walter Rothschild opuścił Zjednoczenie Brytyjskich Ornitologów i połączył siły ze złowrogim jednookim wielebnym, aby założyć Jourdain Society, zbuntowaną ligę arystokratycznych zbieraczy jaj, która działała poza prawem. Teoretycznie było to stowarzyszenie charytatywne, utworzone w celu lobbowania przeciwko złemu wpływowi Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (RSBP), ale było powszechnie oskarżane o bycie w centrum fali kradzieży jaj, która przetoczyła się przez kraj. Towarzystwo organizowało formalne spotkania, podczas których zbieracze jaj w smokingach podziwiali antyczne gabloty pełne rzadkich jaj i rywalizowali o najrzadsze okazy. Policja regularnie dokonywała nalotów na te spotkania, które odbywały się w eleganckich hotelach w całym kraju. Jeszcze w latach 90. połowa członków była skazana za przestępstwa związane z jajkami.

Shetland | Alastair Hamilton

Ale kradzież dzikich jaj jest dość wyczerpująca (kilku kłusowników padło na śmierć, podczas gdy inny był tak oszołomiony jajami, że rzucił się piłą łańcuchową na rezerwat rybaków i został aresztowany, próbując ścinać drzewa), a złodzieje szybko zorientowali się, że jest łatwiejszy cel, muzea. Brytyjskie zbiory historii naturalnej wkrótce nawiedziła epidemia kradzieży. Na przykład krótkowłosy Mervyn “The Jackdaw” spędził trzy lata na wózku inwalidzkim prezentując się jako miłośnik ptaków, potajemnie kradnąc 30 000 jaj z Muzeum Historii Naturalnej na sprzedaż bogatym kolekcjonerom. Pułkownik Richard Meinertzhagen został wyrzucony z pokoju ptaków British Museum za kradzież, ale udało mu się przywrócić członkostwo z pomocą Lorda Rothschilda i kontynuował złodziejstwo przez kolejne 30 lat. Inny facet miał 100 jajek ukrytych w tajnej komorze pod łóżkiem, co byłoby normalne, gdyby nie fakt, że jego nie były ugotowane na twardo na przekąskę o północy.

Towarzystwo stopniowo przegrywało długą wojnę ze swoimi arcy-rywalami w RSBP i teraz wydaje się, że całkowicie upadło. Ale kradzież jaj jest większa niż kiedykolwiek – chociaż teraz w centrum uwagi znajdują się ptaki. Bogaci sokolnicy na Bliskim Wschodzie zapłacą fortunę za najrzadsze ptaki wyrwane z gniazda w ich jajach. Przez lata najbardziej znanym złodziejem był Jeffrey Lendrum, były południowoafrykański strażnik parku, który zwrócił się ku przestępstwu, podróżując po świecie, aby napadać na najrzadsze miejsca lęgowe. Znany był z tego, że zwisał z helikoptera, by zmiatać jaja orła z gniazd na klifach i regularnie przemycał pisklęta sokołów przez lotniska przyklejone taśmą do ciała. W którym momencie, zwisając z urwiska, zaczynasz się zastanawiać, czy zamiast tego  nie powinieneś spróbować sprzedawać kokainy z domu?

1 Big Bertha Heyman, Oszustka A Później Aktorka

Ludzi zawsze fascynowali oszuści z wyższych sfer, dlatego Anna Delvey stała się taką sensacją, gdy okłamywała obsługę hotelową i nakłaniała ludzi do katastrofalnej podróży do Maroka – tak na prawdę były to próby wyłudzenia pieniędzy. Ale Delvey była nikim w porównaniu z Big Bertha Heyman, która rozkwitła jako najbardziej znana oszustka XIX wieku. Bertha bez wątpienia wiodła wspaniałe życie, chociaż nie można tego powiedzieć o nikim, kto miał z nią kontakt, a na koniec pokazała hit na scenie, w którym opowiedziała o swoich najdzikszych zbrodniach przed wiwatującą publicznością.

Urodzona w rodzinie żydowskiej w Niemczech przed przeprowadzką do Nowego Jorku, Bertha zasłynęła z oszustw pod tytułem: „Jestem tylko młodą dziedziczką w niebezpieczeństwie”, mimo że była w średnim wieku i zbudowana jak ochroniarz Ala Capone. Mężczyźni ustawiali się w kolejce, by pożyczyć jej pieniądze, w oczekiwaniu, że zostaną spłacone wraz z odsetkami, gdy Bertha odziedziczy spadek. W pewnym momencie została uwięziona za kradzież kilkuset dolarów, a następnie wyłudziła dwa razy więcej wewnątrz więzienia. Ale jej najsłynniejsza zbrodnia miała miejsce w 1888 roku, kiedy przyjechała do San Francisco, zarezerwowała luksusowy hotel i zaczęła rozrzucać pieniądze po całym mieście.

Wikipedia

Po znalezieniu celu, odszukała przyjaciela z dzieciństwa, który był teraz głównym rabinem w miejscowej synagodze. Poinformowała go, że poślubiła okrutnego chrześcijanina i odziedziczyła ogromną fortunę, ale miała nadzieję znaleźć drugiego męża, żyda, który będzie zarządzał jej ogromnymi kontami bankowymi. Zaproponowała nawet nagrodę każdemu, kto przedstawił ją miłemu żydowskiemu chłopcu. Ta wiadomość stała się tematem rozmów w San Francisco, a poszukiwacze złota wybiegali z każdego budynku, prawdopodobnie dosłownie biorąc pod uwagę, że była to Kalifornia w XIX wieku. Ale Bertha nie miała zamiaru poślubić jakiegoś prymitywnego starego poszukiwacza (ani nikogo innego). Jej historia wymierzona była prosto w obszerną rezydencję Abrahama Gruhna, bogatego biznesmena, który akurat wrócił na ślubną scenę.

Gruhn, należycie oczarowany, oświadczył się Berthie, która z wielką radością przyjęła propozycję. Gruhn wprowadził swoją nową narzeczoną do wyższych sfer San Francisco i przez kilka następnych miesięcy huczała przez bale i eleganckie przyjęcia. W międzyczasie jej „syn” z pierwszego małżeństwa zażądał od Abrahama 500 dolarów, aby udowodnić, że nie jest poszukiwaczem złota. Krótko przed ślubem stulecia Bertha i jej syn namówili Gruhna do przekazania jego kolekcji klejnotów, aby można je było wykorzystać jako biżuterię dla Berthy. Szybko zniknęli.

W końcu została złapana, ale nie wykazała skruchy, mówiąc gliniarzom: „W chwili, gdy odkrywam, że mężczyzna jest głupcem, pozwalam mu upaść. Ale lubię wchodzić do kieszeni mężczyzn, którym wydaje się, że nie da się ich przejrzeć.”  Później producent teatralny wyciągnął ją z więzienia, aby mogła zagrać w przebojowym show, żądając od klientów 10 centów za bilet, aby usłyszeć, jak zdzierała pieniądze ze swoich niczego nie podejrzewających ofiar w formie poezji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x