Zabrał wykrywacz metalu do pubu

Luke Mahoney odkrył ponad 1000 srebrnych monet z czasów wojny domowej o wartości 100000 funtów na polu za swoim lokalnym pubem w Lindsey w Suffolk. Dzięki wykrywaczowi metali za lokalnym pubem odkrył „największy skarb” swojego życia. Luke Mahoney, ma lat 40, od 10 lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu metali szlachetnych. Mężczyzna prowadzi własny sklep z wykrywaczami metali, Joan Allen Electrics w swoim rodzinnym mieście Lindsey, w Suffolk, gdzie mieszka z żoną i trójką dzieci od pięciu lat.

Nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, gdy jego zaufany wykrywacz Minelab Equinox 800 zaczął pikać na polu za pubem Lindsey Rose. Okazało się, że pod ziemią były srebrne monety z czasów wojny domowej o wartości 100 000 funtów.

Swoje sukcesy przypisuje swojemu wykrywaczowi Minelab Equinox 800 | Zdjęcie: Materiały informacyjne PR

Luke wraz z dwójką przyjaciół, Danem Huntem i Mattem Brownem, przekonali właścicieli – swoich przyjaciół – Charliego Buckle’a (26 lat) i jego tatę Jamesa (55 lat), aby mogli przeszukać teren znajdujący się za pubem. Charlie powiedział, że jadł niedzielny lunch z rodziną, kiedy otrzymał telefon od Luke’a, mówiąc, że znalazł coś wyjątkowego. Powiedział: Luke jest bardzo podekscytowany wszystkim, co znajdzie, więc na początku pomyślałem ‘tak, ok’. Ale potem dzwonił i powiedział, że muszę przyjść i zobaczyć, co znalazł.

Luke i jego przyjaciele przeszukiwali pola za pubem od godziny 10 rano.

Znalazł ponad 1000 monet | Zdjęcie: ulotka PR

15-akrowe pole, na którym znaleźli monety, było niedawno orane, pługowi w jakiś sposób udało się rozbić gliniany garnek zakopany 2 stopy (0,6 metr) pod ziemią.

Luke powiedział: Około dziesiątej wyszliśmy na pole. Rano  znaleźliśmy piękną złotą monetę i trochę sześciopensówek, a potem poszliśmy na lunch do pubu. Wróciliśmy na pola i prawie natychmiast trafiłem na  sygnał i wyciągnąłem monetę. Potem trafiłem na kolejny sygnał i następny.

Wartość odkrycia przekracza 100 000 funtów | Zdjęcie: materiały informacyjne PR

Wtedy wiedział, że coś znajdzie. Po kopaniu w okolicy łopatą ze stali nierdzewnej dodał: Były wszędzie. To było pandemonium. Po dziesięciu minutach poszukiwań trafiłem na ten potężny sygnał i pomyślałem„ to jest to ”.

– Wykopaliśmy i zobaczyliśmy garnek. To uczucie zeskrobywania brudu i oglądania monet jest nie do opisania.

Luke natychmiast wezwał miejscowego Finds Liaison Officers (osoba odpowiedzialna za rejestracje antyków) i koronera, aby powiadomić ich o znalezisku.

Najwcześniejsza moneta pochodzi z lat 1573-78 | Zdjęcie: PR Handout

Znalazł 1061 srebrnych, młotkowanych monet pochodzących z XV do XVII wieku. Po rozmowie z wieloma ekspertami i historykami najpopularniejsza teoria głosiła, że ​​monety zostały zakopane na polu przez bogatego właściciela ziemskiego, podczas angielskiej wojny domowej. Ekspert ds. Wyceny, Nigel Mills, zbadał niektóre znalezione monety i powiedział, że na aukcji uzyskają co najmniej 100 000 funtów. Najwcześniejszą monetą był szyling z epoki Elżbiety I z lat 1573-78.

Luke i jego przyjaciele nie spali przez trzy noce, aby upewnić się, że monety nie zostaną skradzione | Zdjęcie: Materiały informacyjne PR

Znalezisko zawierało również wiele półkoron Karola I z lat 1641-43. Każda moneta Karola I byłaby warta około 50-75 funtów, ale pan Mills powiedział, że byłyby warte znacznie więcej, gdyby były powiązane ze słynnymi wydarzeniami historycznymi. Luke przyznał, że on i jego przyjaciele nie spali przez trzy noce bezpośrednio po odkryciu, aby wypatrywać konkurencji z wykrywaczami tak zwanych „nocnych jastrzębi”, którzy mogliby ukraść ich cenne znalezisko. Luke dodał: Nie spałem przez trzy dni. Nie spałem, po prostu siedziałem z otwartymi oczami, wypatrując nocnych jastrzębi. Czekałem w samochodzie i nie spałem całą noc, upewniając się, że nikt nie próbował się wkraść i zabrać skarbu. Nawet teraz jestem trochę paranoikiem

Luke szuka swojego kolejnego dużego znaleziska | Zdjęcie: Materiały informacyjne PR

Kilka dni po znalezieniu odkryto obudowę słuchawek w terenie wskazującą na to, że ktoś się podkradł i szukał jakichkolwiek pozostałości skarbu. Luke przypisał swój sukces „wyjątkowemu” wykrywaczowi metali, którego używał, Minelab Equinox 800. Powiedział: Wiedziałem, że nocne jastrzębie niczego nie znajdą, ponieważ nie używali takich samych detektorów jak my. Nie używali detektorów Minelab. Equinox – włączasz go i wykonuje całą pracę za Ciebie. Byłby w stanie powiedzieć mi, że na przykład kawałek metalu w ziemi jest kluczem. Powiedział, że nigdy nie rozważyłby użycia innej maszyny.

Luke nie poprzestaje na tym, szuka swojego kolejnego dużego skarbu. Próbuje zarażać ludzi swoją pasją, powiedział: Jeśli myślisz, że masz w sobie trochę Indiany Jonesa – powinieneś to zrobić.

Michelle Meyers, wiceprezes ds. Globalnego marketingu w Minelab, powiedziała: Kiedy dowiedzieliśmy się o jego odkryciu w zeszłym tygodniu, wiedzieliśmy, że odkopie coś cennego. Powiedział nam, że będzie używał jednego z naszych wykrywaczy metalu – a cały zespół Minelab był nim zachwycony [mowa o wykrywaczu]. Wiemy, jakie to niesamowite uczucie odkopać takie znalezisko. Luke jest doświadczonym poszukiwaczem skarbów i wie, co robić, ale od razu zaoferowaliśmy naszą pomoc. Rozpoczęcie podróży do zostania entuzjastą poszukiwania skarbów jest bardzo łatwe i bardzo satysfakcjonujące, ale musisz przestrzegać przepisów obowiązujących w Twoim kraju. W Wielkiej Brytanii oznacza to przestrzeganie Treasure Act 1996 i zgłaszanie wszystkich znalezisk. Cieszymy się z Luke’a i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co jeszcze odkryje!

 

Finding Gold and more with Joan Allen

AND THEY'VE HIT THE JACKPOT!!What a day for the Joan Allen Team…. Coins, Gold.. And more!Found by: Luke Mahoney, Daniel Hunt and Matthew Brown

Publiée par Joan Allen Metal Detectors sur Dimanche 26 juillet 2020

 

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcie: mirror.co.uk

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x