Skrzyżowania w Tokyo… ale ponad 50 mil od Tokio?!

Tokio nie dało ci pozwolenia na filmowanie na Scramble Crossing? Nie martw się, ponieważ teraz jest alternatywna.

Zajęło to trochę czasu, ale można śmiało powiedzieć, że Scramble Crossing w Tokio stało się popularną wizytówką miasta. Położone tuż obok stacji Shibuya, pięć przejść dla pieszych Scramble zalewa się ludźmi, gdy tylko włączy się światło zielone, dając natychmiastowe poczucie olbrzymiej ilości ludzi mieszkających w Tokio. Otaczają go również wysokie wieżowce z gigantycznymi ekranami wideo.

Gdy każdy reżyser, który tworzy historię rozgrywającą się w Tokio i chce mieć dramatyczne ujęcie swoich postaci w Shibuya Scramble, to lokalizacja ma ogromną wadę, ponieważ duże miasta w Japonii, a zwłaszcza Tokio, tak naprawdę nie wydają pozwoleń na filmowanie takich miejsc. Jest zbyt wielu ludzi, którzy używają Scramble w swoim codziennym życiu, aby dostać się do swoich biur i / lub licznych sklepów, restauracji i centrów rozrywki.  Zamykanie ulicy na godziny, aby ktoś mógł użyć go jako zamkniętego planu filmowego, jest po prostu wykluczone.

Właśnie dlatego niedawno otwarto nowe przejście Shibuya Scramble Crossing, które jest znacznie bardziej przyjazne dla filmowców … a także prawie 90 kilometrów (56 mil) od Shibuyi .

Ashikaga Scramble City Studio to wielkoskalowa replika Shibuya Scramble, która znajduje się na północ od Tokio, w mieście Ashikaga w prefekturze Tochigi (około dwie godziny jazdy od Tokio). Ashikaga Scramble City Studio oferuje możliwość filmowania w całkowicie kontrolowanym środowisku, na co nigdy nie uzyskasz pozwolenia w rzeczywistym Shibuya.

Jako znacznie mniejsze miasto niż Tokio, Ashikaga oczywiście nie szczyci się tak wieloma drapaczami chmur, zwłaszcza że Ashikaga Scramble City Studio zostało zbudowane na miejscu dawnego nadrzecznego toru wyścigów konnych. Zamiast tego strategicznie rozmieszczone tła ukrywają poziomy rozwoju sub-metropolii, pozwalają na cyfrowe dodanie architektury miejskiej Shibuyi nad głowami aktorów i akcji.

Nie tylko ulice zostały odtworzone. Obiekt o powierzchni 6600 metrów kwadratowych składa się również z części obiektów ze stacji Shibuya, takich jak bramki biletowe i toalety, a także lokalne zabytki Shibuya, takie jak koban (skrzynka policyjna) i różne place, na których spotykają się przyjaciele i kochankowie przed wspólnym wyjściem w miasto.

Istnieją nawet sztuczne zejście do metra, które jest repliką tego w prawdziwym Shibuya.

 

Wszystko to powinno dać filmowcom znacznie większą elastyczność w wyborze scen dziejących się Shibuyi. Filmowanie na skrzyżowaniu nie jest niczym niezwykłym, zwykle jest to niewiele więcej niż zwykłe ujęcie postaci przechodzącej przez ulicę. Nieporęczny sprzęt oświetleniowy i mikrofony są zbyt inwazyjne, aby używać ich podczas filmowania na ulicach, z których korzysta ogół społeczeństwa, więc dialogi i rozmowy są wykluczone, wyczyny kaskaderskie są zbyt niebezpieczne, aby je wykonywać ( słynna scena pościgu samochodowego Shibuya Scramble w The Fast and the Furious: Tokyo Drift kręcono w Los Angeles).

Pełna mapa Ashikaga Scramble City Studio.

 

Oprócz kręcenia filmów i programów telewizyjnych obiekt może być również wynajmowany na sesje zdjęciowe i imprezy. Witryna studia zawiera nawet anglojęzyczny przegląd i cennik, co pokazuje, że są oni również otwarci na międzynarodowych klientów i chętnie pomogą spełnić ich twórcze marzenia związane Shibuya Scramble, nawet jeśli Shibuyą nie są.

Źródła: Kyodo via Jin, PR Times, Ashikaga Scramble City Studio | Zdjęcia: Ashikaga Scramble City Studio, PR Times, Ashikaga Scramble City Studio

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x