Restauracja nękana przez ifluencerów

Grecka restauracja, która często otrzymuje prośby od Instagramowych influencerów o darmowe jedzenie, znalazła idealne rozwiązanie – ale twierdzi, że nikt nie skorzystał z ich oferty.

W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasze kanały w mediach społecznościowych są przepełnione osobami, które starają się pokazać swoje życie w jak najlepszym świetle – czy to pobyt w niesamowitym ośrodku, czy też kolacja w fantastycznej restauracji. Aby nadal otrzymywać polubienia i obserwujących, niektóre gwiazdy Instagrama są znane z tego, że proszą firmy o gratisy w zamian za promocję na ich kontach społecznościowych. Śmiało, można powiedzieć, że takie podejście nie zawsze wychodzi dobrze.

Niektórzy właściciele firm wysyłają krytyczne odpowiedzi do tych, którzy są na tyle odważni, by prosić o darmowe rzeczy, ale jedna rodzinna restauracja udzieliła zupełnie inną odpowiedź.

 

Użytkownik Twittera @UnBassador ujawnił, jak wpływowe osoby często proszą o darmowe jedzenie w jego rodzinnej restauracji | Zdjęcie: Twitter

Użytkownik Twittera @UnBassador będący właścicielem rodzinnej greckiej restauracji zyskał duża popularność po wyjawieniu, w jaki sposób odpowiada influencerą proszącym o darmowe jedzenie: Moja rodzina ma restaurację na wyspie. Dziesiątki wiadomości, takich jak ta powyżej, przychodzą każdego roku („Jestem influencerem, czy mogę przyjść i zjeść za darmo a w zamian opublikować zdjęcie knajpy na Instagramie?”)

Przez ostatnie trzy lata odpowiadał następująco: Dziękuję bardzo, knajpa ma politykę, że każdy użytkownik Instagrama, który nas odwiedza, płaci za jedzenie normalną cenę, ale równowartość zjedzonego posiłku jest przekazana komuś, kto jest w potrzebie tzn.: ktoś inny w trudnej sytuacji może zjeść dzięki temu u nas za darmo. Zasadniczo, więc jeśli influencer kupuje posiłek, a następnie promuje restaurację w mediach społecznościowych – przekazuje posiłek komuś, kogo nie stać na jedzenie i naprawdę zasługuje na darmowy posiłek.

 

Odpowiedz na pytania influencerów | Zdjęcie: Twitter

Tysiące ludzi polubiło tweeta i pochwaliło firmę za ich reakcje, określając ich propozycję jako „cudowną”.

Jednak nie wszyscy byli fanami ich podejścia. Użytkownik @UnBassador przyznał, że pomimo wysłania tej odpowiedzi do każdego influencera, który przesłał do nich wiadomości, żaden z nich nie przyjął jeszcze oferty pomocy komuś w potrzebie. Dodał: NIKT nie zgodził się przyjąć naszych warunkami. To znaczy zapłacić za swoje jedzenie, nawet jeśli potem zaoferujemy darmowe jedzenie potrzebującym. Zwykle nawet nie odpowiadali. Niektórzy nawet usuwają swoją oryginalną wiadomość.

Jakie to przygnębiające!

 

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcie: Photo by Ramille Soares on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x